|
|
| Тема |
Re: Южна Франция [re: HL] |
|
| Автор |
3a3y () |
|
| Публикувано | 23.07.09 13:37 |
|
|
|
Аз... така....:) .... само по идеите, без опит в тази посока, но с желание някой ден да се разходим натам. В къщи проучвахме тази дестинация и набелязахме места, които не бива да се изпускат в този район.
1. Авиньон - освен за да "потанцуваме на моста" както в песничката, градчето е било папска резиденция и до голяма степен е запазило средновековния си вид. Същото и за Екс ан прованс.
2.Saint Maximin la Sainte Baume - за нас е интересна катедралата в селото, огромна, в която се намира черепа на Мария Магдалена. /В къщи сме фенове на "Светата кръв и свещения Граал" както вече сте разбрали :))) /. Изложен е за гледане.
3. Каркасон - перлата на Южна Франция. Единственият изцяло запазен средновековен град в Европа, под закрилата на ЮНЕСКО.
| |
| |
|
|
|