Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:33 09.12.25 
Клубове/ Хоби, Развлечения / Пътешествия Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат [re: miamila]
Автор fidgety (fury)
Публикувано19.12.08 22:38  



Значи това, което най-напред бих те посъветвала, е да не тръгваш с прекалено големи очаквания за Тенерифе. Няма особено общо с екзотиката, на мен даже в началото ми се струваше като Слънчев Бряг. Като се движиш от север на юг, колкото по на юг отиваш, толкова по-лунен става пейзажа. Има го елемента със застрояването, с хотелите на AI и т.н. Ресторанти има всякакви. Аз бях невероятно изненадана, когато разхождайки се из Плая де лас америкас видя български ресторант. Беше много забавно. Ние бяхме на AI, но това беше мое искане, хем че бяхме двама възрастни. Това, което е хубаво за Тенерифе, е че е един цивилизован и европеизиран остров, където можеш спокойно да идеш с детето.
За морето... ами интересно е морското дъно, цялото е в едни скали от застинала лава, много е красиво при отлив... Но зависи и на кой плаж си. Но това е и характерно за всеки вулканичен остров, не само Тенерифе.
В Лоро парка животните не могат да се пипат, хранят и т.н. Но така е из всички зоопаркове, които съм посещавала до сега. Повечето не могат и да се снимат със светкавица, за да не се стресират. Но има места, които на детето ще са му мн. интересни - освен шоутата, има огромно пространство с пингвини с изкуствен сняг, изкуствени коралови рифове с рибки, папагали най-различни и т.н. Но наистина ти препоръчвам да си отделите 2 дни за Лоро парка, което предполага да поседите малко и в северната част, която е доста по-шарена и цветна от южната. В Санта Круз също е красиво, за жалост ние не успяхме особено да разгледаме града.
Директен полет от София до Тенерифе няма, няма и да намериш. Доколкото знам, най-популярното прекачване е през Мадрид, но е въпрос на проверки...
Забележителности в Мадейра - както ти казах, още на път, ако минете през Лисабон, може да посетите океанариума, което е интересно място за детето. В самия Фуншал, интересните места са 2те градини - ботаническата и тропическата. За всяка ви трябва по 1 ден, за да поразгледате, поразходите и т.н. Други места - Калета с изкуствен плаж с пясък, донесен от Мароко, Порто Мониш, което е мн. красиво място (от гледна точка на природа), Сантана (селище с типичните къщички, в които са живели първите заселници), кратера на вулкана Куррал даш Фрейраш, най-източната точка на острова, но тя не е място за дете, защото са скали и не са обезопасени, а се стига само с кола. Може за 2 дни да отскочите до съседния остров, ходи се с ферибот или със самолет за около 70 евро в едната посока. Другият остров е много мъничък, но с много красив и голям плаж. Много спокойно, за повече от 2 дни ще е откровена скука.
И тъй като станах доста подробна, ще се опитам да резюмирам:
1. Природа - Мадейра води, защото се води за острова на вечната пролет и цветята. Изключително цветен и зелен остров, много стръмен, планинест и живописен. Тенерифе - сиви вулканични скали, северната част е със специфична растителност, драконови дръвчета. Южната е лунен пейзаж и не хиперболизирам, като го казвам.
2. Население - Тенерифе е двойно по-голям от Мадейра, респ. доста по-оживен. От гледна точка на атракциони Тенерифе е по-богат. Мадейра разполага с природни дадености, а Тенерифе - със създадени от хората. Гвоздеят на програмата е Лоро парка.
3. Море - и двата острова в това време на годината надали да стават за къпане. На Мадейра ще е малко по-студено и очаквай късна пролет като време. И двата острова нямат хубави плажове, но на Тенерифе с с 1-2 идеи по-добри. Може би, защото в Мадейра повечето са изкуствени.
4. Дискотеки, барове - Тенерифе. В Мадейра залагат на спокойствието.
5. Магазини - Тенерифе се води безмитна зона, има почти денонощно отворени магазини, отвсякъде те заливат със супер луксозни стоки (най вече бижута, галантерия и парфюмерия), реклами и т.н. Малко чак на Турция ми избива с тая лудница около магазините. В Мадейра - само обикновените магазини, няма такова предлагане.
6. Цени - и на двете места цените са едни и същи в заведенията. Тенерифе предлага доста богат избор на ол инклузив хотели, което в Мадейра е по-ограничено.
7. Паркове - Мадейра. Както казах, Мадейра е ненадмината по отношение на растителност.
8. Транспорт - Тенерифе е с много добре уреден градски и междуградски транспорт. В Мадейра ще се оправиш, но с малко повечко зор, докато вденат какво им говориш на английски. И на двете места няма проблем да наемеш автомобил, с тая ралика, че в Мадейра сами няма да се наемете да карате. И на двата острова се стига от единия до другия край за около 1.30 часа.
9. Път - И двата острова са на около 4-5 часа от Европа. Тенерифе е малко по-далеч, защото само до Мадрид са около 4 часа и после още 2-3 мисля. От София до Виена са 1 час и после 4.20 мин. от Виена до Мадейра. Разликата в самолетните билети е около 100 евро в полза на Мадейра.
10. Време - на Тенерифе ще е малко по-топло, отколкото на Мадейра.
11. Език - и на двата острова няма проблем да се разбереш навсякъде на английски, немски или руски, ако не знаеш съответно испански или португалски.
Ако в Тенерифе търсиш нещо хубаво като хотели, ориентирай се в зоната на Playa del duque. Там има хубав плаж, но съответно и хотелите са по-скъпи. За жалост там не мога да те ориентирам в хотели...Аз лично ги проверявам в www.tripadvisor.com

La donna e mobile


Цялата тема
ТемаАвторПубликувано
* екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат miamila   17.12.08 22:23
. * Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат moorea   17.12.08 23:40
. * Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат miamila   17.12.08 23:55
. * Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат moorea   18.12.08 11:41
. * Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат fidgety   18.12.08 13:00
. * Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат miamila   18.12.08 15:20
. * Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат fidgety   18.12.08 17:34
. * Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат miamila   19.12.08 13:57
. * Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат fidgety   19.12.08 22:38
. * Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат miamila   20.12.08 15:43
. * Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат dorry_1   18.12.08 17:11
. * Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат miamila   19.12.08 14:01
. * Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат reotan   31.12.08 17:05
. * Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат wasserman   22.12.08 00:12
. * Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат miamila   22.12.08 07:20
. * Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат wasserman   22.12.08 14:50
. * Re: екзотика с дете-твърде нереалистична ли е картинат miamila   28.12.08 13:53
. * африка?! incendio   31.12.08 03:56
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2025 Dir.bg Всички права запазени.