|
Тема |
Re: Италия-микробус [re: Hиkи] |
|
Автор |
Димитъp (домосед) |
|
Публикувано | 21.05.06 22:13 |
|
|
Не, бе, нищо лошо няма в "туристическите центрове". Да идеш в Италия и да не видиш Рим е като да идеш в Рим и да не видиш папата
Естествено не си струва да биеш целия път само заради селце като Пиенза. Но ако си в района, си заслужава да се отбиеш и да поспреш. То се е случило родно място на един от папите през най-златните години на италианския ренесанс и се е облагодетелствало с иначе немислими за мащабите му по разточителство и крастота църква и палати.
С по две думи за другите, които споменах:
Тарквиния - освен приятния ренесансов център, във и край този град са останали най-дорбре запазани следи от епохата на етруските. Етруският некорпол е грубо сравним с петдесетина казанлъшки гробници на едно място.
Витербо е запазено в средновековния си вид градче.
Исторически Равена е останала в Източната Римска империя. Там ще намериш повече съхранено византийско наследство - църкви, мозайки и прочие - отколкото в Турция и Гърция, взети заедно.
Лука е град, осъден да живее в сянката на Пиза. Като единствения му проблем е, че всичките му кули са изправени. Затова пък са много!
Монтепулчано, Сан Кирико, Сан Джиминяно и много други са тоскански села, съхранили и до ден днеше средновековните и укрепления, а Сан Джиминяно и ... небостъргачи. Отделно - това е един от най-прочутите винарски райони в Италия.
Ето един . За съжаление е много голям, но не ми даваше душа да орежа повече. Името на всяка снимка съдържа и името на мястото.
|
| |
|
|
|