Благодарен съм ти за feedback-a. Това, което ще ти кажа по-долу, може и да не звучи така, но пък е също толкова искрено, колкото това тук!
В отговор на:
В теб също има любов и си заслужава да я изследваш. Впрочем, точно както зад секса има сексуална енергия, така и зад любовта има любовна енергия. И втората е не по-малко важна от първата... В началото на Кан и Ли практиките от даоската алхимия се смесват точно тези две енергии.
От маркетингова гледна точка, ако трябваше да продавам продукт на хора, безвъзвратно пристрастени към любовта и аз бих смесвал любов и секс. При това бих го правил във всяка една практика.
И двамата знаем, че Дзин не е сексуална енергия, но се превежда и популяризира като такава, защото секса продава. Дзин е основна енергия, която се използва не за секс(удоволствие), а за създаване на живот. И бла-бла-бла мисля, че натам е ясно.
В отговор на:
Любовта и енергията й не са нито ошовски, нито даоски, нито кастанедиански. Те са във ВСЕКИ човек и докато той не ги развие и трансформира няма да се усети пълноценен... Любовта ти към споренето е именно понеже любовта ти по принцип не е освободена.
Любовта ми към спора е моята дарба. Имам още откак съм се родил, но я осъзнах съвсем случайно - заради грип, един мой съученик отсъстваше и учителката по философия хвана първият, който й се изпречи пред погледа, за да го замести в един публичен диспут. Паднах се в отбора, който защитаваше теза, която не подкрепях, защото не беше вярна и от историческа гледна точка, и от гледна точка на моите разбирания по онова време. Разбира се, защитих я блестящо, и спечелихме, защитавайки грешна теза. Тогава осъзнах, че обичам да споря.
Но за да не плампам на празен ход, кажи какво разбираш под това, любовта да не е освободена?
___________
|