|
|
| Тема |
Избор на кола |
|
| Автор |
mocker (непознат
) |
|
| Публикувано | 14.01.09 16:44 |
|
|
|
Привет на всички.
За тази година съм запланувал покупка на автомобил с климатик (преди лятото март-април). В момента имам Вектра А 1.6 Mi 1992 на която по-късно сложих газово.
Мога да отделя между 6 000 и 9 000 лв. Ще карам 10 - 15 000 км годишно като може би 2/3 ще е извънградско. Държа на климатик (климатроник). Вектрата ми пасва идеално като обем. Разбрах че 2.0 DTI не са от най-сполучливите двигатели така че пак ще е бензин и може би няма да слагам газово. Парите мисля че няма да ми стигнат за 2.2 литровия дизел. Готов съм да давам малко повече пари за гориво, но бих предпочел моторът да е по-надежден (и с по евтини ремонти). Няма да е и 1.6 Екотек. Мисля да не е по-стара от 1998 г. (естествено най-добре да е след 2000 г.)
Съществува и вариянт да изневеря на марката, евентуално с Октавия или Пасат (познати които имат пасати много ги хвалят но това ще означава поне с 2 години по стар автомобил отколкото вектра за същите пари) А мисля че 1,9 TDI на VW е много сполучлив мотор.
Така че вие се на ход! Давайте съвети!
| |
| |
|
|
|