|
Тема |
няма връзка рекламната стратегия с цените [re: дpyr aбoнaт] |
|
Автор | Дpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран) | |
Публикувано | 03.04.06 21:27 |
|
|
Сумите, похарчени за реклами НЯМАТ НИЩО ОБЩО с цените на мобилните оператори. Mtel може да намали цените 10 пъти без да намалява разходите за реклама. Но няма никакъв смисъл. Защо да печелят по 2 стотинки на минута, след като могат да печелят по 22??? А ако намалят цените, ще примудят и другите оператори да направят същото и какво би се получило - взаимно да си намаляват печалбата. Точно затова няма да стане тази работа. Мтел и ГлоБул не са две в едно, но имат интерес да се споразумяват помежду си да не свалят цените.
Спомням си едно време в нашия град имаше 2 компютърни зали. Тогава беше голяма инфлация и цените на всичко скачаха всеки месец. И щом дигнеха цените в едната зала. тичахме да играем в другата и с изненада установявахме, че и там са ги вдигнали. След като това се повтори няколко пъти да повишават цените в един и същи ден, установихме, че собствениците на залите доброволно се уговарят с колко и кога да бъде повишена цената. Същата е и ситуацията с Мтел и ГлоБул, за бъдеще и новия играч - Вивател.
И не си мислете, че ГлоБул "отвръщат на удара" с 3-те безплатни минути на Мтел! Това решение е взето взаимно. А не Мтел го направиха, айде сега и ние ще го направим, че да не останем назад.
|
| |
|
|
|