"Обожовам" компексарите, който нямат извинение за свойте недостатъци и слагат всички под общ знаменател. Ок щом като един е крив и всички останали хора със сходен социален статус на неговия са такива, значи всички в България са тъпанари, овце, едно стадо, ако приемем изказаното стаовище за обективно. Ако вие се смятате за такива до един, това е е ваш проблем. Аз, като студент и представител на студентите, бъдейки Зам.Председател по Учебна дейност и жител на Студентски град с активна социална позиция, както и съорганизатор на протестното шествие, открито и отговорно заявявам, че студентите, който познавам не са к**рви, пияници, простаци и всякакви други олицетворения на поквареното ни общество. И е крайно време да спре покрай сухото да гори и мокрото. Ние сме тук за да учим и работим и искаме нормални условия, толкова ли е много. В Петък се видя кои са студентите, излязоха за да почетат паметта на нашия колега и да алармират за пореден път, че нежелят утре това да се случи на тях. Такива предупреждения отправяме от повече от година (за справка ) , но естествено държавното безхаберие и административния прозивол за пореден път доведоха до безвъзвратното, смъртта!
И моля Холдън да не се изказва неподготвен, защото именно и в този случай за пореден път се спекулира... хората пребили до смърт Стоян Балтов НЕ са студенти, някои от тях са дори с основно образование. Престанете да ни олицетворявате с помията, която се изсипва по дискотеките от всички краища на София и околията. Естествено, да, има и студенти които пият и всякакви други от горе-упоменатия контингент, но те не са лицето на студентите, те са една малка част, и не те правят проблемите. Проблемите идват от там, че градчето е превърнато в бардак и всеки идва омазва и си отива.
Колкото до момчето, което е било със Стоян, казва се Станимир и незнам отново Холдън дали следиш медиите, но момчето заяви най-гласно, че и то е било бито, но има ли смисъл да подава жалба, след като за убийство пускат хората срещу 500 лв, а за телесна травма сигурно биха ги потупали и по рамото, това заяви момчето пред г-н Бареков в понеделник сутринта в прякото предаване на бТВ, може да го потърсите на сайт-а на бТВ под име "Гражданското общество срещу насилието II част 25 мин."
Исканията са ясни и имахме желание да ги насочим към пряко отговорните държавници, за да може да престанат да си прехвърлят топката, но те не уважиха нашата среща, а се събраха предния ден на среща при затворени врати, на която не бяхме допуснати.
Ето и част от исканията, сами кажете Вие нещо много ли искаме, много ли е да искаме да сме спокойни за живота си !!! Защото днес е Стоян, утре може да сте Вие, може да е ваш приятел, след време вашето дете, не бъдете безразлични, рано или късно тези проблеми опират до всеки.
Ето и исканията:
1. Бързо, сурово и справедливо наказание за убийците на Стоян Балтов;
2. Разследване на виновните институции, допуснали предпоставки за възникването на подобни инциденти;
3. Отчет на МВР и Прокуратура за извършената дейност, обявяване на всичките участници в убийството на Стоян, достъп до видеоматериалите от вечерта на убийството;
4. Одържавяване на територията на Студентски град и изцяло държавно стопанисване на общежития и площи;
5. Незабавни общи действия на държавни, общински и университетски институции за оформянето на Студентски град като територия за обучение и отдих на студенти;
6. Всички дискотеки и заведения незабавно да изпълнят законовите и нормативните изисквания, нарушителите да бъдат закрити;
7. Незабавни мерки по отношение на подобряване инфраструктурата, сигурността и осветлението в Студентски град;
8. Ограничаване на транспортния трафик през Студентски град и строг контрол над паркирането на автомобили по тротоари и зелени площи;
9. Стопанисваните от университетите сгради да се ползват само и единствено за студентски нужди;
10. Обвързване на капацитета на висшите училища с наличния сграден фонд, в изпълнение на всички нормативни изисквания и европейски предписания;
|