|
не, не е нормалано
първо, няма такова хомеопатично лекарство "за засилване на имунната система". Знам, че се продават такива и те реално не са хомеопатични, а са опит да се комерсализира хомеопатията на гърба на пациентите.
На сайта на лекарите и хирурзите в Канада, например, където има списък с всички лицензирани лекари, пише какво и къде са учили и кога са завършили, има една важна добавка на страницата на всеки лекар:Този лекар има право да практикува медицина, САМО В ОБЛАСТИТЕ, В КОИТО Е КОМПЕТЕНТЕН!
Тоест това, че някой има титла МД не му дава право да практикува и хирургия и офталмология и ревматология и каквото се сети само защото така му скимнало. В България за съжаление има хора, които не се съобразяват с това и злоупотребяват с хората.
А относно действието на хомеопатията...То е неоспоримо и не е химично действие.Точно както на куп неща в медицината действието не е химично, а почива на други приципи-например всички методи свързани с електромагнитни полета и радиация. Или както акупунктурата-там с една игла се спира астматична криза без никаква химия намесена.
Както и да, не целя да споря за ефективността на хомеопатията, това е нещо което човек сам разбира като опита. Но пиша това, за да отговоря на въпроса може ли някой,който не разбира от нещо да се занимава с него, както и да разгранича КЛАСИЧЕСКАТА хомеопатия, където се предписва едно лекарство за един конкретен човек, след преглед от хомеопат, и некласическата псевдо-хомеопатия, където се ползват готови смесени куп лекарства и се продават по аптеките за общо ползване.
Последната не ви я препоръчвам, защото е не само неефективна, но и опасна.
|