|
Тема |
Re: Нация на лъвовете [re: kuduger965O6] |
|
Автор |
tormentor (мъчител) |
|
Публикувано | 15.06.25 12:18 |
|
|
режима на аятоласите трябва да падне в един добър момент - ше е добре и за иранците и за всички останали. но по един бърз и безкръвен начин, така че да не става някакъв политически вакуум и сериозни дестабилизации. в смисъл военен преврат точно от сегашната военна върхушка, революционни гвардии и подобни, които след някъв транциционен период от 4-5 години ще обявят някаква проформа демокрация /примерно нещо като пакистан/.
но така или иначе и независимо от това дали ще има смяна на режима, иран в крайна сметка ще направи свое ядрено оръжие. не виждам как след всичко ставащо сега и последните десетилетия там, ще се оставят да ги правят на маймуни.
а що се отнася до сегашното бомбене - аз лично съм против израелските "самостоятелни" акции. ако има наистина реална опастност от създаване на ядрено оръжие е редно американците да действат. не регионални играчи като израел.
кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш
|
| |
|
|
|