Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:46 04.12.20 
Клубове/ Политика, Свят / Македония Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема Гоце се враќа во Софија [re: Darkages]
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано18.10.20 17:11  Во отсуство на окривениот, не е убаво да расправаме што бил по националност во време на дејствијата со кои го извршил делото. Да е Македонија голема, како што не е, ќе ги собере коските од “Свети Спас” и ќе ги врати во Софија. Во камен пакет на кој ќе биде изгравирано: Земните останки на Гоце Делчев, Бугаринот кој се враќа од привремена работа во Скопје, блгодарна Македонија. Гардиската бригада ќе биде построена на пистата на Аеродромот “Скопје”. Поздрав со истрели од пушки манлихери и химната која ќе го потсети починатиот дека по втор пат станува од гробот. Специјалниот авион на Владата ќе полета со звуците на Моцартовиот Реквием. И на некоја православна елегија во слава на Бога. Директен телевизиски пренос вршат Си Ен Ен, Ал Џезира, Би Би Си и МРТВ. Тридневна жалост во Скопје. Утврдување на кандидати за празниот гроб во скопската црква.Цялата тема
ТемаАвторПубликувано
* Стани Гоце, те продадоа komitaO3   16.09.20 10:32
. * Re: Стани Гоце, те продадоа kuduger-96506   16.09.20 11:25
. * Re: Стани Гоце, те продадоа MupaM   16.09.20 12:11
. * Re: Стани Гоце, те продадоа jingiby   16.09.20 19:56
. * Re: Стани Гоце, те продадоа TheGiverAndTheTaker   16.09.20 20:43
. * Re: Стани Гоце, те продадоа tormentor   16.09.20 21:10
. * Re: Стани Гоце, те продадоа Shtrkot   16.09.20 20:39
. * Re: Стани Гоце, те продадоа komitaO3   16.09.20 20:47
. * Re: Стани Гоце, те продадоа Buyer   16.09.20 21:20
. * Re: Стани Гоце, те продадоа Amateur   16.09.20 21:33
. * Re: Стани Гоце, те продадоа mulcho   16.09.20 23:38
. * Re: Стани Гоце, те продадоа goga   17.09.20 05:21
. * Re: Стани Гоце, те продадоа mulcho   17.09.20 06:55
. * Re: Стани Гоце, те продадоа goga   17.09.20 10:15
. * Re: Стани Гоце, те продадоа tormentor   17.09.20 13:46
. * Re: Стани Гоце, те продадоа Shtrkot   17.09.20 09:25
. * Re: Стани Гоце, те продадоа goga   17.09.20 09:51
. * Re: Стани Гоце, те продадоа Amateur   17.09.20 10:39
. * Бившиа журналист Пендаров SashetoBE   17.09.20 13:54
. * Re: Бившиа журналист Пендаров tormentor   17.09.20 15:23
. * Re: Бившиа журналист Пендаров Shtrkot   17.09.20 17:14
. * Re: Бившиа журналист Пендаров komitaO3   17.09.20 17:17
. * Мерси SashetoBE   18.09.20 11:28
. * Re: Мерси goga   18.09.20 21:11
. * Re: Стани Гоце, те продадоа Buyer   22.09.20 05:52
. * Re: Стани Гоце, те продадоа MupaM   17.09.20 13:43
. * “Немој да станува, нека седи“ SashetoBE   17.09.20 14:08
. * Re: “Немој да станува, нека седи“ komitaO3   17.09.20 14:12
. * Re: “Немој да станува, нека седи“ Shtrkot   17.09.20 17:14
. * Re: “Немој да станува, нека седи“ komitaO3   17.09.20 17:19
. * Стево врти и суче Darkages   23.09.20 20:40
. * Re: Стево врти и суче tormentor   23.09.20 21:57
. * Re: Стево врти и суче Darkages   24.09.20 10:26
. * Re: Стани Гоце, те продадоа komitaO3   26.09.20 22:33
. * Си го сакат ветото... goga   29.09.20 08:47
. * Re: Си го сакат ветото... tormentor   29.09.20 11:46
. * За присъдите над... Darkages   29.09.20 12:07
. * Гоце се враќа во Софија Darkages   18.10.20 17:11
. * Re: Гоце се враќа во Софија tuzlija-179435   18.10.20 18:14
. * Целото интервю на Любчо... Darkages   19.10.20 15:46
. * Re: Целото интервю на Любчо... kuduger-96506   19.10.20 16:11
. * Re: Стани Гоце, те продадоа komitaO3   20.10.20 21:22
. * Re: Стани Гоце, те продадоа goga   21.10.20 08:29
. * Re: Стани Гоце, те продадоа tuzlija-179435   21.10.20 12:28
. * Re: Стани Гоце, те продадоа MupaM   21.10.20 12:38
. * Re: Стани Гоце, те продадоа tuzlija-179435   21.10.20 13:23
. * Re: Стани Гоце, те продадоа MupaM   21.10.20 14:43
. * Драги откровения Darkages   21.10.20 18:02
. * Re: Драги откровения tormentor   21.10.20 19:46
. * Re: Драги откровения DannyDeVito   21.10.20 20:03
. * От доста време се страхувах че един SashetoBE   21.10.20 20:19
. * Re: От доста време се страхувах че един tuzlija-179435   21.10.20 20:33
. * Ахахахахахахахахахаха... SashetoBE   21.10.20 20:42
. * Re: Ахахахахахахахахахаха... goga   22.10.20 10:38
. * Народна м дрост SashetoBE   22.10.20 11:59
. * Re: Народна м дрост goga   22.10.20 13:26
. * Re: Драги откровения TheGiverAndTheTaker   22.10.20 10:00
. * от 2018... Darkages   22.10.20 11:59
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2020 Dir.bg Всички права запазени.