| 
	
 | 
	
          
            
              
                | Тема | 
                   замъци от пясък | 
                 |  
| Автор | 
mak ot Sofia (безпристрастен) | 
 |  
| Публикувано | 23.11.19 13:28 | 
 
 |  
 
 |  
        | 
         
        
  
        
					
				
			 
				Между всички клубари може би аз съм най-голям специалист в тази област. Защото ги правя от 1956г. насам.
 Повод за тази тема е, че телевизиите ни осведомяват, че в Созопол има протести срещу концесионера, защото направил дига от пясък.
 Моят дългогодишен опит показва, че следи от замъците в пясъка на следващият ден няма.
 Много съм мислел по въпроса, защо плажовете (например по българското черноморие) са си едни и същи от времето, което аз помня. Мястото, където морето свършва и започва пясъка на плажа, си стои на едно и също място. 
 В природата съществува равновесие. Колкото пясък морето изхвърли на брега, по време на големи вълни, толкова си взима обратно при по-малки вълни.
 Тази "дига", направена от пясък, ще изчезне при първата по-голяма вълна. Според мен този концесионер е като мен. Играе си с пясъка, използвал и булдозер, но не знае,че природата определя плажа.
 Та освен с ръце, правил съм замъци и с кофичка и лопатка, първо с моите синове, последните замъци бяха с един внук на Неа Карвали.
 Внушението, което искам да направя: Критиките срещу правитество ми приличат на пясъчни кули 
 
 Редактирано от mak ot Sofia на 23.11.19 13:30. 
        
        
  
          |  | 
 |    |   
 
 |  
 |   
 |