Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:33 09.12.23 
Клубове/ Политика, Свят / Македония Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема STO VI KAZUVAV ????????????????????
Автор SOS.CA (старо куче)
Публикувано30.01.10 02:53  EVE BE BUGARCINA ONA STO VI GO KAZUVAV SO GODINI IZLEZE NA VIDELO

Најголем број проститутки во ЕУ потекнуваат од Романија
петок, 29 јануари 2010
Најголем број на жени што се “занимаваат“ со проституција во Европската Унија потекнуваат од Романија, покажаа резултатите од најновата анкета спроведена во неколку европски земји.
Според истражувањето на „Тампеп ЕУ“, веднаш по Романките следат сексуалните работнички од Русија и Бугарија.
Дури 70 проценти од проститутките кои работат во 27 европски земји доаѓаат од централна и источна Европа, вклучувајќи ги балканските и балтичките земји, а околу 12 отсто потекнуваат од Африка, Латинска Америка и Карипскиот регион.
Како што соопштува организацијата „Тампеп ЕУ“ најголем број на проститутки кои се од постарите земји членки на ЕУ се емигранти

E ZATO NE MI SE PISE NA OVAJ FORUM POSTO ZA VAS SUM 10 GODINI PONAPRED !!!!!!!

POZDRASV SOSЦялата тема
ТемаАвторПубликувано
* STO VI KAZUVAV ???????????????????? SOS.CA   30.01.10 02:53
. * Затова Сосе си тъп фиром Бopeтo   30.01.10 07:05
. * Re: Затова Сосе си тъп фиром SOS.CA   30.01.10 16:12
. * Re: Затова Сосе си тъп фиром Aмaтьop   30.01.10 16:34
. * Re: Затова Сосе си тъп фиром SOS.CA   01.02.10 01:03
. * Re: Затова Сосе си тъп фиром aтлaнт   30.01.10 20:24
. * Сосе ти си сърбомански боклук vasiliiiusko   30.01.10 20:42
. * Re: Сосе ти си сърбомански боклук morskomake   31.01.10 00:06
. * Re: Сосе ти си сърбомански боклук SOS.CA   01.02.10 01:11
. * Re: Сосе ти си сърбомански боклук morskomake   01.02.10 01:39
. * Re: STO VI KAZUVAV ???????????????????? Щъpkoт   30.01.10 07:56
. * Re: а бе Цakичъ   01.02.10 18:00
. * Re: а бе morskomake   02.02.10 01:10
. * Re: а бе Tyзлиja   02.02.10 09:50
. * Re: STO VI KAZUVAV ???????????????????? джинrиби   30.01.10 09:28
. * Re: STO VI KAZUVAV ???????????????????? sasho_rs   30.01.10 16:52
. * Re: STO VI KAZUVAV ???????????????????? SOS.CA   01.02.10 01:05
. * Re: STO VI KAZUVAV ???????????????????? SOS.CA   01.02.10 01:10
. * Re: STO VI KAZUVAV ???????????????????? croesus   30.01.10 18:12
. * Re: STO VI KAZUVAV ???????????????????? SOS.CA   01.02.10 01:07
. * Re: STO VI KAZUVAV ???????????????????? aтлaнт   30.01.10 20:49
. * Re: STO VI KAZUVAV ???????????????????? sasho_rs   01.02.10 11:35
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2023 Dir.bg Всички права запазени.