Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:40 21.09.23 
Клубове/ Политика, Свят / Македония Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема Re: Глад в София - Уточнение [re: Илийцa]
Автор Илийцa (Северна)
Публикувано04.11.08 19:41  Авторът на блога плюска лютеница с хляб, когато е в командировка, а не консерви и луканка.

"Доказ":

Џандарите се башка прикаска. За мерак. Ќе ме апсеа сабајлево зашто му реков на еден со епалети дека е глупаво тоа што ми одзема две тегличиња скопски ајвар на кој нашите нашлакале ”Љутеница” а тоа значело дека содржинаста внатре била ”блендирана” па затоа не можело да ја внесам во кабина. Дај ми реверс му викам и дај ми покажи каде пишува дека ова не може.

”Ти ли бе на мен ште казваш какво е лјутеница. Ајде заминавај.”


”Јасно дека јас ќе ти кажам, гледаш ли дека пиперот е сецкан а не блендиран. Кој те тури овде, ти си брука за Блгарија.”


”Сега ште те арестовам”.


”Е, ајде да ме арестоваш”.
И јас на мобилката (имам чаламџиски ај-фоун) притискам на госпожата и лупам како да е на линија: ”Девојче, јави кај нас у полиција дека ме апси некој полицаец во Софија на аеродром и јави во редакција кај Главниот редактор Трендовски дека прават скандал за две тегли ајвар”.


Па се насобраа, па едни ме буткаат да си одам, други онојга го смируваат,
”Виж го че е улав”
А ја на тоа
”Кој е улав бе ти мешле, ајде викајте го сега и министерот и лекарите, да видиме како ќе заврши ова. На апсите ме”,- и ги подавам рацете.


И така, за кеиф старт на враќањето дома. Јас уживам во кавги.


Цялата тема
ТемаАвторПубликувано
* Глад в София antikomunist   03.11.08 21:10
. * Re: Глад в София Cтoян Xpиcтoв   03.11.08 21:48
. * Re: Глад в София Илийцa   03.11.08 23:09
. * Re: Глад в София croesus   04.11.08 00:03
. * Re: Глад в София Бopeтo   04.11.08 07:37
. * Re: Глад в София croesus   04.11.08 14:39
. * Re: Глад в София antikomunist   04.11.08 15:57
. * Re: Глад в София Илийцa   04.11.08 16:04
. * Re: Глад в София - Уточнение Илийцa   04.11.08 19:41
. * Re: Глад в София Бopeтo   04.11.08 20:23
. * Re: Глад в София antikomunist   04.11.08 09:54
. * Re: Глад в София Aмaтьop   04.11.08 10:41
. * Nie i b'lgarite Sashe   04.11.08 11:08
. * Re: Nie i b'lgarite antikomunist   04.11.08 12:15
. * Re: Nie i b'lgarite balgarin   05.11.08 16:14
. * Od kade znaesh che srbin? Sashe   05.11.08 18:14
. * Re: Od kade znaesh che srbin? balgarin   05.11.08 19:46
. * Mene li mi govorish ? Sashe   05.11.08 23:20
. * Re: Mene li mi govorish ? balgarin   06.11.08 01:14
. * Hm ? Sashe   06.11.08 11:42
. * Уствари Глад в София XилмapKaбac   04.11.08 20:55
. * Re: Уствари Глад в София antikomunist   05.11.08 20:07
. * Re: Уствари Глад в София XилмapKaбac   05.11.08 22:06
. * Mirishe na ovchi loj.... Sashe   05.11.08 23:52
. * Re: Mолът е добре, ама е малък Paзмиcли   06.11.08 07:18
. * Re: Mirishe na ovchi loj.... antikomunist   06.11.08 09:44
. * Taka si e Sashe   06.11.08 11:14
. * за мене лично, antikomunist   06.11.08 21:15
. * Re: за мене лично, Щъpkoт   06.11.08 21:38
. * Re: Taka si e Щъpkoт   06.11.08 21:39
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2023 Dir.bg Всички права запазени.