|
|
| Тема |
Лъжеш Сососки, [re: SOS.CA] |
|
| Автор |
antikomunist (стар клубар) |
|
| Публикувано | 20.07.08 23:31 |
|
|
|
Бил съм в Дубай, а и в Африка. Бил съм много пъти и в Скопие. Всъщност, ако Скопие прилича на некой български град то това е именно София. Но, за съжаление, приликата е свързана само с недостатъците на София - т.е. безличния соц. тип град с евтина кич архитектура и хаос по улиците. И много балкански тип ориенталщина.
Все пак в София има поне спомен, дух, атмосфера и некакви следи от класицизма на 19 и началото на 20 век. Има и съвсем малко на брой (буквално на пръстите на едната ръка), но прекрасни архитектурни шедьоври, с които дори Париж и Виена биха могли да се гордеят.
А относно доходите и стандартът - живял съм на различни места по света и в България и то в много по-красиви градове от София, но все пак тук се живее приятно. В София има работа за всички (само че нема кой да работи), а заплатите са повече от прилични!
Но днес темата за София, СОС, не ми е особено приятна. Роден съм в един наистина много красив град (нямащ НИЩО общо със София или Скопие), на брега на голяма европейска река. Но младите хора в родния ми град - умни, интелигентни, способни и суперпрофесионалисти, все повече го напускат и заминават да живеят в Букурещ или София. Причината е .... парите.
| |
| |
|
|
|