Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:45 29.02.20 
Клубове/ Политика, Свят / Македония Всички теми Следваща тема Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема Каранец, нещо за твоя вкус
Автор »№*ы{|}lЏ3©®™ ()
Публикувано26.12.03 12:48  Недомакедончени Македонци

(Повод: антимакедонските изјави на квазиполитичарот и квазиисторичарот Василче Тупурко)

Благодарение на недоквачените, недомакедончените Македонци и Македонки - жртви на панславјанските лаги: руските, српските и татаробугарските идеи за проширување на нивните држави, а олицетворено во името на Македонската академија на науките, Матицата на прогонетите Македонци и православните цркви во кои Славјанизмот/Словенизмот е поважен од светото Исусово учение, ние Македонците во светот станавме предмет за јавен мајтап. Светот знае кои сме, но ние самите не знаеме, а тоа го користат Грците и сите непријатели на Македонскиот Македонизам.

Време е ние Македонците да престанеме да го лажеме светот и младите поколенија во училиштата во Република Македонија дека сме некакви потомци од племињата на "измисленото доаѓање и окупирање на Македонија од полудивите: Скити, Хуни, Татари, Волгари/Болгари, Паченези итн. со големото историско НЕТОЧНО име Словени.

Досега во целата човекова историја не постои евиденција која може да докаже дека полудиви племиња без писмо и државна администрација, без цар, без крал, или генерал да окупирале или претопиле други цивилизирани народи.

Проклеството на Иван Грозни, Катерина Велика, хрватскиот надбискуп Штросмаер, уметникот Мештровиќ и целата малоумна хорда на дрогирани славофони до ден денес ја уништуваат Мајката/Расадникот/Огништето на Човековата Цивилизација, Христијанството, Културата и Човештвото - а тоа е Македонија и македонскиот народ.

Во времето кога Грците ги употребуваат сите легални, а и нелегални средства за уништување на македонската нација, македонската држава, Македонската црква и се што носи македонско име, се уште се наоѓаат продадени за пари или заблудени недоквачени/недомакедончени Македонци кои не само што поверувале на лагите на Пансловенизмот, туку со најмодерните средства докажуваат дека Македонците се Славјани.

Името "СЛОВО" е докажан пишуван збор. Првите ученички книги во Македонија беа наречени: Буквар = книга со букви, втората книга со пишани точни зборови "СЛОВАРИЦА", па потоа со лекции за читање - "ЧИТАНКА" и така натаму. Лице или лица кои можеле да читаат и пишуваат "СЛОВА" биле учени/просветни или во еден одреден период од оние полудиви племиња и до ден денеска некои се останати такви како нивните претци кои ја користеле титулата "СЛОВЕН" што означувало "УЧЕН" човек. Но, не народност или припадност на некој народ.

Во името на иднината на намачена Македонија апелирам до сите Македонци и Македонки да ги отстранат од нивните мозоци сите "славјански лаги", пропагандите кои ги пишувале и предавале во македонските училишта и универзитети русофилите, бугарофилите, србофилите, југословенофилите за национално и духовно уништување на Македонија и македонскиот народ. Се додека во Македонија не се донесе закон со долната содржина, дотогаш секој ќе посега со валкани раце по историјата, а со тоа и по територијата на Македонија.

Предлог за национален спас на македонскиот народ и Македонија:

Да им се даде време (од шест месеци) и историски вистини напишани од вистински македонски историчари, а не од заблудени словено/славјанофили кои цел живот учеле за Македонија и македонскиот народ само работи кои биле варени во кујните на Москва, Белград, Софија и Атина;

Да се отстранат сите измислени лаги од школските книги во Република Македонија за лажното доаѓање на некакви си словенски племиња во Македонија;

Да се донесе државен закон со кој: Секој што ќе пишува во Република Македонија дека Македонците биле словени-славјани да му се сечат прстите на раката со која пишува; Секој што ќе зборува дека македонскиот народ е од некаквоси словено/славјанско потекло да му се сече јазикот (јас лично сум против смртна казна).

Сигурен сум дека многумина ќе помислат дека сум некој проклет човек, но тоа нека биде нивна работа. Ако можеле некои држави со религиозни закони да сечат раце за ситни кражби или јазици за нечесен живот, тогаш казните кои ги предлагам за спас на минатото, сегашноста, а и иднината на Македонија и македонскот народ, се многу лесни. Во многу држави во светот за национално предавство има јавна смртна казна.

До смрт само за Македонска Македонија!

Ангеле Ламбев - Вретоски

Цялата тема
ТемаАвторПубликувано
* Каранец, нещо за твоя вкус »№*ы{|}lЏ3©®™   26.12.03 12:48
. * Re: Каранец, нещо за твоя вкус Hilmar Kabas   26.12.03 12:59
. * История се пише със закон! Tatar   26.12.03 13:36
. * Re: История се пише със закон! »№*ы{|}lЏ3©®™   26.12.03 14:08
. * Re: История се пише със закон! Dobronameren   26.12.03 17:45
. * Re: История се пише със закон! hm   27.12.03 02:04
. * Да ти изјаснам Duhot na Vovata   27.12.03 02:18
. * Re: Да ти изјаснам »№*ы{|}lЏ3©®™   27.12.03 11:33
. * Re: Да ти изјаснам дeдo koлe   27.12.03 12:38
. * Re: История се пише със закон! Dobronameren   27.12.03 15:44
. * Re: История се пише със закон! hm   28.12.03 02:25
. * Re: История се пише със закон! krez_   28.12.03 02:40
. * Re: Каранец, нещо за твоя вкус дeдo koлe   27.12.03 12:35
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2020 Dir.bg Всички права запазени.