|
|
| Тема |
Re: Рикоширащите връзки [re: Ювиrитo†] |
|
| Автор |
Бapбapeлa (петата стихия) |
|
| Публикувано | 22.05.08 12:57 |
|
|
|
Това съм го писала неведнъж. Повечето човеци търсят кой да поеме негативите , които са събрали от бившата си връзка . Масовото схващане е - в най-скоро време да започват нова връзка , тъй като клин - клин избивало .
Хората, които се впускат в рикоширащи връзки носят със себе си емоционален багаж от старата и не са във чисто състояние на ума. Затова е нужно, след раздяла на дълга връзка или развод, човек да седи сам и да мине през всички степени на скръбта от раздялата, докато се излекува емоционално и чак тогава да започне да се оглежда за нова любов, ако иска стабилна връзка. Освен това не е честно за новия партньор, ако той е желаел такава. - и ей това го обяснявам неведнъж, но валят оправдания че видиш ли не било вярно . не било добре да е човек сам в такива периоди, трябвало да избие негативите , ама че щял да навреди на другия - ми то си е негов проблем, той/тя какво е виновен , че се е вързал на приказките и обещанията му/й и да му загубел времето - отново да не се е вързвал/а и на всичко отгоре трябвало да е щастлив , че го бил излекувал другия и бил важен преходен период в живота му/й. не знам някой да се е почувствал щастлив , че е бил използван от друг който е искал да се спаси от негативния си емоционален товар .
неслучайно съм писала - не искам и избягвам контакти с хора , които са имали бивша нещастна връзка. нямам намерение и не искам да им обирам негативите.
Съдбата помага на смелите , страхливите ги отказва.
| |
| |
|
|
|