За да е възможно това с връщането не е небходимо да се ходи чак до САЩ - просто трябва да се договориш предварително за условията на сделката.
Смятам, че е нормално търговеца да предлага каквито си иска условия по сделката, а клиента да се съгласява или да не се съгласява с тези условия (ако не се съгласи - отива при друг търговец). Няма смисъл от разни закони за "защита на потребителя" - това ми напомня за закона за защита на животните :-)
Накратко - смятам, че държавата не трябва да се бърка където не и е работа - да не се опитва да влияе на свободния пазар (чрез субсидии, глупави закони и др.).
На първо място държавата не трябва да пречи и чак след това да се опитва да помага.
Това за 3-те месеца е голяма дупка в сигурността - нелоялната конкуренция може да се възползва като купува огромни количества от дадена стока и след 3 месеца когато стоката остарее морално (напр. най-новата видео карта) я връща обратно и си взима парите. Това може да причини големи материални щети на законно работещата фирма-жертва...
Това е пример как на пръв поглед един справедлив закон, може има много неприятни бъгове...
За съжаление дебъгването на законодателството е изключително труден процес и много скъп (за да го направи някой ще трябва да плати огромно количество подкупи - размерът на подкупите многократно ще надвишава всички щети от калпавото законодателство за голям период и поради тази причина е много неизгодно - по-добре тези пари да се дадат на пострадалите от бъгаво законодателство).
Редактирано от Baлeнтин на 12.05.06 19:14.