|
|
| Тема |
Re: Ma айде прочети и нещо критично:) [re: hipparchia] |
|
| Автор |
Fire walker () |
|
| Публикувано | 05.05.06 15:35 |
|
|
|
А ,аз го разбраха директно не преносно. Но аз съм лекувала котката си и и действаше безотказно .Чудя се как съм и прмила мозъка да "вярва" и за това да и действа.
А ти разбираш ли нещо от рисърч?Защото това , което казваш са щуротии. Има едно такова важно нещо като качество на рисърч дизаина. Ако то не е на ниво, може всичката ти статистика да изглежда прелестно и резултатите ще са абсолютно неадекватни.
Рисърч дизаина на рисърча в областта на хомеопатията е на крайно незадоволително ниво, просто защото тези,които го правят не разбират от хомеопатия. Все едно да ме пуснат мен да летя с космиечска совалка и като я забия в Кейп Канаверал, в каладръма, да се направи заключението,че совалката не може да лети.
Примери-има изследване за ефекта на Арника върху травми. И какво мислиш правят-дават по една доза Арника 6 Д и спедят...Няма ефект. Каква изненада!!! Бих се удивила безкрайно ако имаше ефект.
Друг пример-ефект на хомеопатията върху депресия. Някой гениален изследоватаел прави проучване и решава,че за депресия се предписва Игнация. Следователно дава Игнация на всички хора, независимо от причините за депресията и конкретните и прояви. Няма ефект. Егати-верно ли?!
Това просто не е хомеопатия..това са смешни опити на незапознати с материята , да летят със совалка
Ефект има този рисъч, който уважава правилата на хомеопатията-т.е сравнява се плацебо група с група на която класически хомеопати са предписали ИНДИВИДУАЛНО лекарство след лично интервю. Резултата беше -цитирам по памет:"резулктатите от изследането не са консистентни с хипотезата,че ефектът на хомеопатията е плацебо ефект". Т.е статистически значимо различие между плацебо групата и класическата група.
Линк не мога да ти дам, намерих статията след дълго ровене във вътрешната библиотека на Университета на Торонто. Трябва ти членство там за да имаш достъп до електронните статии. Мисля,че я бях запазила на диск някъде, ако не съм я загубила ще я издиря. Но не обещавам.

Mens agitat molem
| |
| |
|
|
|