|
Тема |
Re: GoogleMaps [re: Щ-3O4] |
|
Автор |
Tsvetkov43 (Alma8Y) |
|
Публикувано | 19.10.08 14:07 |
|
|
Taka ... takaaaa
Нека първо отдефинираме за кой по-точно продукт става приказка....
Почти съм убеден, че е Mobile GMaps и стабилната и бета-версията са подобни. Разпространител и писач - Cristian Streng. Макар и да е публично /популярно/ известен Google като предложител на този софтуер.
С 3 до 5 думи - абсолютно некомпетентен софтуер за GPS локация, информация или каквато и да образна информация!
Явно създателят е спец /яко профилиран/ по GSM_технологиите. И му е доста по-лесно да напише каквото си знае, а не навигационно ориентирана математика! Доколкото се загледах - даже и мантисните исчисления са груби и необмислени и повърхностни - резултата е грозна диспозиция даже и при правилно работещ GPS приемник! Най-важното което забелязах, е че разликите при ping_овете водят само до хоризонтален нистагъм - ефект който при GPS_сателитната-констелация е практически невъзможен! - явно данните от GPS-устройството не се ползват, а само първоначално /и целочислено/ за уточняване на мястото и после си е само GSM Cell_ID-LOC. Един важен фактор в навигационните системи е честотата на реалните fix_ове или Hz_ите му на работа /жаргонно/. Този продук е със поне 5 ++ Hz на някаква работа. Подскачанията и реалните резултати винаги съвпадат със тепета и високи места - явно поради по-горе написаното. Височината на мястото по изчисленията му е често пъти отрицателна - факт който е лишен от GPS i геодезичен смисъл за територията на с. София и само доказва липсата на свестен математически апарат.
Поддръжката и форума са абсолютно лишени от съдържание кам локация, точност и коректност на изобразяваната информация.
Информационният картинков материал е не само на Google и не се различава от споменатият от мен вече смислен и рационален софтуер MapNav при който точноста на локализация е еднакъв с реалните измервания и има само типичните shift_ове при повечето такива синтетични образи.
Фукциите като трафик информация и др. не са достапни и работещи ...поне за територията на с. София.
Так че, Г-н Вичев, не би следвало да имате проблем с използването на този спонат от вас софтуер с външен GPS, но в никакъв случай за локализация и/или навигация!!!! Грешките които вие наблюдавате са подобни на наблюдаваното от мен и по-горе има смислено бързо умо-заключение.
С 2 думи - Mobile GMaps е абсолютен боклук s претенции за работещ и с GPS. Това е поредното "детско" приложение предназначено за страните с "на килограм_скорост-месец" трафик през GSM-мрежа. Или по-скоро дава нагледна представа за това какво представлява A-GPS, ако бъде пусната като услуга за гражданите!
|
| |
|
|
|