|
Тема |
Re: Сравнение между 2-те рутиращи БГ карти [re: Cpaвнявaщ..] |
|
Автор |
Tsvetkov43 (Alma8Y) |
|
Публикувано | 24.04.07 23:53 |
|
|
Благодаря !
Не. Не искам да постваш грешките и не съм и смятал да коригирам по някакъв начин написаното от теб.
Съжалявам само, че съм те ядосал!
Имам и 2-те карти в последните им модификации. И на мен ми се е искало
да го ударя в земята /GPS_a де/ или да го метна така, че да не го
видя повече, но това са единствените 2-е актуални и работещи рутиращи карти за BG. Сигурно те "боли" за парите които си платил....... и аз съм
така ...., но тази болка отминава с времето.
Излизал съм извън SOF и генерално съм доволен и от 2-те. Ех ... може да
се случи да се натъкнеш на супер очевадна и идиотска грешка която да
те влуди, но пък доколкото си спомням на повечето апарати има предупредителен екран за употребата на твой риск. Затова IMHO е важна предварителната подготовка, разучаване на релефа и детайли при аварийна ситуация /сега вече е достатано и чрез GoogleEarth/, набелязването на контролни точки и алтернативни и обходни пътища.
В унисон с краткото ми "експозе" по-горе ще си позволя да ти припомня следните факти от близката ни реалност - преди ~ 10_тина години нямаше GPS апарати за граждани /или поне тук в BG/ и този факт по никакав начин
не усложняваше пътуваниата из BG; нямаше и свободно достъпни коректни карти, а само не_добре скалапени скици на които даже километричната таблица не съвпадаше с километричните отметки от скицата......и т.н.
Така че, да се върна на болката - ако цената на всяка една карта за краен клиент беше Х 6 лв. щеше да си кажеш - "Какво пък, колкото цената - толкова и възможностите й!". Да ..... , но когато стартирха у нас мобилните комуникации...... сигурно се сещаш за съотношението цена/качество.
BTW като пример - картата на Събин Коларов само за 1 1/4 години намали цената си на 1/2 от предишната, като се запазиха интересите на закупилите преди този момент на "двойна цена" и срока на лиценз бе удължен двойно! Като може би "еквивалентен ход" Георги Йорданов направи "не едно" подобрения и намали цената си с 3/8! Така или иначе от привидно един проект вече са факт 2-а отделни с различни концепции и насоченост и разбира се с кусурите им.
И Георги Йорданов и Събин Коларов явно знаят как се "правят" карти..., макар и с грешки. Сигурно се познаваш лично с тях...., защото аз не познавам много хора дето знаят как се "правят" карти..... Но ако имаш ресурс и хъс - бих се радвал да закупя и твоя карта!
ОПАААА - Ето тук се сетих и искам официално пак да поздравя като се извиня на К2:
- Прости ми Коце, че невежеството ми позволи да се изсмея на идеята ти на публично място пред хората на масата ни!
Щастлив съм, че те познавам и всеки път когато ползвам благинка от твоят проект се радвам.
- Та ...., моето мнение, ..че затова беше и темата..., е че и 2-те карти си ги бива!
- Съотношението ЦЕНА/ВЪЗМОЖНОСТИ е нереално високо.
- НЕ подканвам никой по никакав начин да купува зорлем, но това е пътят.
- Ако се появи трета ..... дано и по-добра - позволете си нея!
Мислех си само, че ако не си зает би било удачно да дойдеш на срещата.....
С Уважение, Цецо.
Редактирано от Tsvetkov43 на 25.04.07 00:00.
|
| |
|
|
|