|
Тема |
Re: българско 'трудолюбие' [re: avg] |
|
Автор |
OldWitch (титулована) |
|
Публикувано | 14.12.12 12:00 |
|
|
Кво значи трудолюбив. Ако имаш стимул се трудиш, ако нямаш - не се трудиш. Кое ще ти е стимул е друг въпрос - зависи от природата, нуждите и способностите ти.
За мен не е нормално да работиш за едното ядене днес и то за някой друг, който печели много повече твоя труд. Затова разбирам българите, които не искат да бачкат за малко пари в БГ. Не е само в БГ така - в Дания също никой не иска да бачка за малко и просто не го правят. Ако работата не стига да ти покрие есенциалните нужди просто трябва да си намериш друга. И по-добре да живееш мизерно известно време и да го инвестираш в развитие, което ще ти осигури по-добро бъдеще, отколкото да се гърчиш цял живот за единия хляб.
Ако някой е ОК да не бачка и да мизерства - нямам нищо против. Против съм циганския манталитет да крадеш - да се възползваш от чужд труд. Това осъждам, а не българите, които не искат да бачкат за 200 лв.
За мое съжаление много го правят - унижават се. И щом има толкова балами ще има и ниски заплати - ако ти не щеш ще си намеря друг балама - мисли си работодателя. Сами си го правите ама се иска малко акъл да го осъзнаете и смелост да го промените. Успех българи.
Истински ценното го нося в себе си, но слепите няма как да го видят.
|
| |
|
|
|