Не искам да те обидя, но така ми изглеждаха платките от ученическите години, дето ги правех с асфалтов лак и с тушовка. Или с едни шаблончета, които купувах от немския център ако не греша.
За ецване ползвах железен трихлорид, или азотна киселина, или солна плюс перхидрол. С азотната ставаше най-бързо, но често се вдигаха пистите.
А веднъж бях оставил ваничка с железен трихлорид или киселина в гардероба, и вътре паднало нещо алуминиево, взело да пуши, та майка ми щеше да ме изсели от вкъщи тогава . Но това беше преди 25 години.
С каква програма си чертаеш платките? По отношение на отворите има какво да се желае. На места отворите почти прекъсват пистите. Виж на последната снимка. Или не са разпробити на място където трябва? С какви бургии и с каква машинка ги пробиваш? Едно време нямах бързооборотна машинка нито бургии, ползвах една 12 волтова Пико, пълен ташак, но друго нямах тогава.
Като гледам частите, които ползваш, много от тях са същите, които и аз ползвах за усилватели в ученическите си години, примерно руските мощни резистори. Имай предвид, че не са безиндуктивни. Както и старите български транзистори ботевградско производство 2Т6551 и 2Т6821. Учудвам се, че още ги има някъде. Хартиени кондензатори произведени в Кюстендил, както и резистори от типа МЛТ или РПМ - Айтос.
А, сега видях и, че си ползвал ОУ741, който дори на времето беше стар, и се знаеше, че не става за звук.
|