Независимъ от начина, по който се постига зареждането, напрежението все си е хиляди, понякога и милиони волта.
Това може да има неочаквани ефекти за неподготвен човек, който най-често е склонен да подценява евентуални рискове и опасности.
Затова и питаме какво искаш да правиш. Едната причина е да преценим дали ще се пречукаш, и съответно да те предупредим, защото ще е гадно утре да прочета в новините, а в някои случаи и лично да идвам, че някой е пострадал при пореден глупав инцидент. При това ще се чувствам и виновен, че не съм предупредил за опасности убедително.
Другата причина е, че най-често некомпетентните хора си решават да правят нещо по някйкъв неподходящ, често безумен начин, защото не знаят. Чули са отнякъде нещо. Нещо са прочели и недоразбрали. Често пъти фантазията работи. Познавам такива хора, които си и вярват, и дори разпространяват митове и легенди, представени за истина пред трети неком етентни лица, при това убедително и уверено.
Та така, много често за това, което питащият пита, има измислен начин, затова и правилно зададения въ рос звучи така - искам да постигна това и това, как ще е най-добре да се на рави?
А не - без да казваш целта си, да питаш за начина, по който ти си представяш, че ще стане, къето е предположение. Много често далеч от истината. Но не си единствен - всички питат така. Пък после се чудят, сърдят, като че някой е длъжен да им каже всичко, а те да си пазят своята исформация за себе си.
|