Основни направлениа за реализация на проекта:
1.Комуникация на андроида – представлява съвкупност от сложна система от датчици( за зрение, слух, ориентиране в пространството, изучаване на средата, движение и т.н.) и специализирани органи (за говор, радиокомуникация и т.н.)
2.Конструкция на тялото – прдставлява съвкупност от всички елементи, възли и органи, чрез които се изгражда тялото на андроида.
3.Невронната мрежа на андроида - представлява съвкупност от софтуерни програми, чрез които се осъществява управлението на специализирани процеси, въз основа на постъпваща външна информация и синхронизирането й, с централна база от данни.
Тя притежава гъвкава памет и възможност за самоубочение и натрупване на опит.
Физически е изградена от специализирани процеси, които осъществяват управлението на всички детайли, възли и органи на андроида, обработвайки едновременно с това и целия поток от информация, получена от стотиците датчици, разположени по цялото тяло на андроида, чрез които той получава информация за себе си и за обкръжаващата го среда, т.е. – чувства!
Използването на специализирани процеси е необходимо, поради това че, невронната мрежа, за една секунда обработва милиони неврони (сигнали), което е непосилна задача, за всеки суперкомпютър, който в момента се предлага на пазара.
Освен това процесорите които се използват, се разработват не само въз основа на ичислителната им мощ, но и въз основа на габаритите им и мощността им, тъй като те трябва да заемат една малка част от тялото на андроида.
За увеличаване на функционалността, бързодействието и надежността, невронната мрежа е разделена на няколко нива, които се управляват и обединяват от централен процесор, който осигурява достъп до централната памет ( главната база от данни ),на всеки един процесор от поднивата.
Така например, при движението на даден крайник, невронната мрежа, чрез централния процесор, подава само необходимите комади към специализирания процесор от съответното подниво на съответния крайник, в който се извършат всички необходими изчисления за движението на крайника.
По този начин, централната памет се товари минимално, като тя едновременно с това може да управлява хиляди процеси, по различен начин, в зависимост от базата данни в централната си памет. Основните направления, въз основа на които се изгражда са: Сорс код на С++ и асемблер, управление на изкуствено създадени бионеврони за софтуерната част и
специализирани процесори, микроконтролери и биовещества (мускули, в-ва с памет, специални материали) за хардуера.

Viarvai v sebe si,za da jiveech jivota si...
|