|
|
| Тема |
Re: Само аз ли мисля, че Н.Портман не заслужава Оскар? [re: Jedi] |
|
| Автор |
World Champ () |
|
| Публикувано | 13.03.11 13:20 |
|
|
|
Гледах филма преди няколко вечери. Много е "dark". Определено ми хареса. Няма да споделям много детайли, за да не издавам спойлери. Но с нещо, написано от теб, не съм съгласна: Няма по-подходящо лице за нейния персонаж от настоящото й излъчване на избухлив невротик.
Мисля, че не си разбрал(а) героинята докрай. Тя не е избухлив невротик, тя е репресиран (много силно) психотик. Тя прекарва по- голямата част от същестуването си в стремеж към подтискане на дори следа от изразяване, камо ли избухване, за да представлява една фасада от перфектност. Тя започва да избухва, когато ролята изисква това от нея, когато й налагат да се изразява, да реагира, и т.н. Тогава вече се отприщтва един необратим (за нея, според нея) процес, но той не е невротичен. Този процес е прекрасно описан във филма, но аз не искам да внасям спойлери.
А Oscar тя го заслужи в моите очи с онази сцена, когато казва: "Mommy, he picked me!" Лицето й тогава казва толкова много неща... Каква игра!
*****
"And let's face it- I am hotter than you!" Jacob Black, "Eclipse"Редактирано от World Champ на 13.03.11 13:24.
| |
| |
|
|
|