|
|
| Тема |
Re: червен фосфор [re: potr] |
|
| Автор |
rosenmarinov (непознат
) |
|
| Публикувано | 22.12.09 16:13 |
|
|
|
трябва ми за един опит за "гърмящи конци" и 1гр. ще ми свърши работа обещал съм на племеничката ми откакто го видя в интернет. Мога да си купя от 2-3 места но само по 1кг-80-100лв. затова искам да купя на дребно или да си направя няма да правя амф. спокоино
- натриев хлорат
- червен фосфор
ВНИМАНИЕ! Тази смес е изключително чувствителна към всякакви въздействия! Вече има два случая на запалването й по време на работа!
Вземат се приблизително равни количества от двете вещества, като се работи в наистина малки мащаби - в никакъв случаи общото им тегло да не е над 1 грам, (въпреки, че и това е много! ) и се разтварят в капка вода като първо се разтваря хлората.
След като сместа е готова се вземат предварително приготвени конци и им се прави възелче Възела не трябва да е стегнат!След това възелчетата се потапят в сместа така, че тя да полепне по тях.След като сместа се полепи по възлите, конците се оставят да изсъхнат като е добре да се прострат да висят във въздуха.
След като конеца изсъхне, сместа става толкова чувствителна че се взривява от най малкото триене. Именно такова триене се получава когато двата края на конеца се издърпат - възела се затяга като притиска полепналата по него смес и тя се взривява със силен пукот.
а ще ми трябва и натриев хлорат ако знаете пак 1-2гр.
мерси предварително
| |
| |
|
|
|