За Уринари - периодът на лечение, когато трябва да е почти само на нея, е около два месеца, дозата - по 80 гр. на ден. От последната ни уретростомия мина почти месец, но продължаваме да си образуваме пясъци - оксалати и струвити, поне не запушват.
Така че още малко ще продължа да му давам така, по-обилно от уринарито, другата храна му е фактически много малко, ей така, за глезотия, и след това ще премина на другите РК - напр. за възрастни котки, които също са добри за въпросния тракт. А понеже ме беше страх като му набарат гранулите другите, да не им стане нещо, ми казаха ветовете, че една четвърт от лечебната доза за здрава котка не било страшно да се поеме. PH ни е 6,5 и от това се ръководим също.
А и мисля да мина постепенно и на хомеопатия, щото са по-леки нещата, горките котанки не можеш като на хората да ги наливаш например с мечо грозде или други билки за антисептика на каналите. С хомеопатия по можеш да ги излъжеш. И все пак следим редовно анализите - и в най-острия период нещата бяха характерни за пикочния тракт, още не са тръгнали към бъбреците.
Ми така, и аз съм била болно дете, та и досега, та знам какви грижи са били цял живот за мен, а пък сега и на мен ми се падна.
Но съм много щастлива, като го виждам, че си прави хубава голяма локвичка, че тича, бие се с другите, иска настойчиво храна, мърка ми и си бута носа в лицето ми. Какво повече трябва на коткаря?
|