Моите деца са от доста здравите деца и..не са пили нищо особено и специално предварително.
Като тръгнат есента на ДЯ, ДГ или училище давам осцилококцинум, ако преценя, че сме имали контакти с болни деца или пък нещо ми се стори детенце на път да се разболява..Общо взето в тия периоди всяка сутрин давам по няколко гранулки на всички из къщата
Другото, което давам е прясно изцеден сок от портокали, грейпфрути и лимони (или каквото има в къщи цитрусово) сутрин. Дребния обаче от тази зима отказа да го пие и минахме на вит. С ампулки - давам при болест ( кашлица, хрема, Т..)сутрин по една ампулка вит. С от малките..и понякога давам профилактично пак от тях..( ако чуя, че има доста болни деца или засека някое с АБ или сиропи за кашлица в ДГ..)
При кашлица давам сиропа на д-р Тайс с живовляк (на мен ми е вкусен) Видях,че тази година е излязал някакъв на д-р Тайс за лека нощ, мисля да почна него тази зима..
И аз лекувам основно с хомеопатия..и с физиологичен разтвор в нослето (ако е запушено), след което почиствам задължително с фитилчета памук, докато видя,че е чисто и диша добре, ако има хрема..
Реално до сега Александър е приемал само 2 пъти нурофен за бебета и то като бяхме във Велинград с Т над 40С..(не му помагаше и го спрях).
..
Съгласна съм с нещата, които са ти казали и другите мами по-горе. Децата неизбежно тръгвайки на ДЯ, ДГ или училище за първи път се сблъскват с много вируси и различна микрофлора от домашната накуп..
Няма как да не се отрази това на състоянието им..При всички случаи минават през неизбежните хреми и кашлици, които съпътстват детските заведения..Важното е да не се шашкаш и да си наблюдаваш общото състояние на детето. Да предпазваш от задълбочаване и от поява на бактериални инфекции..Вирусите сами по себе си не се лекуват с антибиотици..- бабините методи помагат значително по-добре..
Мисля,че най-добрата превенция, която можеш да направиш е да закаляваш сега лятото детенце.
Слънце, въздух, море, планина..Смяна на климата, въздуха..
Важното е да тръгне на ДЯ здраво ..
..
Аз си имам теория,че имунната система на децата спада рязко, поради...стреса от раздялата с мама и е важно детенце да е подготвено за това. Както и..да избягвате драмите при разделите..(обикновено раздялата е по-драматична за майките, отколкото за децата и плачът сутрин се превръща в неизбежен ритуал, до тогава, докато майката или който води детето се притеснява от този факт)
Желая бързо свикване и лека адаптация..Ако има начин да се запознае детенце с учителките и със сградата на ДЯ предварително, адаптацията минава по-леко..
Ако детенце си е по принцип болнаво...в ДЯ нещата са по-сериозни..предполагам..
Другото, което се сещам е,че в ДЯ и ДГ по принцип е по-топло, отколкото в домовете и..децата трябва да се обличат по-леко защото тичат и се изпотяват и..се проветрява..
..
И също..- колкото е по-голяма ДЯ или ДГ ( с повече групи), толкова повече болести има..и вероятността да боледува детенце е по-голяма..
Добрата новина е,че втората година стават по-здрави, а след това, децата, които с аминали през ДЯ и ДГ по-рядко боледуват и в училище..
Но..това са мои наблюдения върху моите си деца- нямам представа дали е общовалидно.
Най-важното е ти да не се притесняваш
"Който иска нещо-намира начин,който не иска-търси оправдание"
|