| 
	
 | 
	
          
            
              
                | Тема | 
                   Re: Моля за съвет [re: anni99] | 
                 |  
| Автор | 
cchery (G'n'R forever) | 
 |  
| Публикувано | 25.05.08 09:34 | 
 
 |  
 
 |  
        | 
         
        
  
        
				Здрасти, пиша ти тук - може и още някой да се възползва от тези неща. Значи гаргара при червено гърло и ангина:
 
 
 При остри ангини друг вид гаргара:
 ГАРГАРА - със салвия ( 1 суп. лъж. се вари 3 минути в 200 мл вода ) всеки 1 - 2 часа. Или цвят от лайка ( 1 суп. лъж., запарена 20 мин. в 200 мл вода.
 
 
 NB!!! ПРОФИЛАКТИКА- 1 чаена лъж. морска сол на чаша вода + (ако има, ако няма и без)20 капки настойка от арника или невен (Calendula);Сутрин и вечер- гаргара и когато е здрава!!! 
 
 На сина ми правих гаргара с арника още по времето когато приемаше АБ заради скарлатината. Аз и мъжа ми също я правихме тази гаргара, когато имахме силни болки в гърлото - на мен ми помогна още от втория път. Аз си намирам тези настойки . Ако си от София, значи ще можеш и ти да си ги вземеш.
 
 
 КОМПРЕС- При остра ангина, спадане на гласа и разни възпаления, най- бърз ефект се получава с изварен компрес. Купува се извара от магазина или към 1 л прясно мляко се добавят 2- 3 супени лъж. оцет или лимонов сок или 1- 2 чаени лъж. лимонтузу и т.н. Млякото се загрява и се пресича. Ако киселината не е достатъчна, се добавя още до доброто пресичане. Млякото се прецежда и се поставя в тензух. Дебелина на слоя около 1 см. Компресът се поставя върху гърлото, покрива се с найлон и се закрепва с шал или друг подобен плат. Внимава се компресът да е плътен, защото иначе ще охлажда. Силата му е 8 часа 
 
 Този компрес го използва моя близка приятелка, на която и двете момченца са със спастичен бронхит, развиващ се в астма. Тя ми каза, че само за една нощ с компрес, голямото й дете е свалило температурата и на прегледа същия се оказва, че от червеното гърло няма и следа. Съответно не се стига и до ларингоспазъм, нито пък до бронхоспазъм.
 
 За имунната система - изпитано от мен:
    1. - първата опаковка я давах на си на си 3х1 таблетка, втората и третата 2х1 т.
 2.  - в аптеките я продават като . Аз я давах в продължение на 5 седмици - 3х1 супена лъжица дирекнто в устата. За мен разликата в двата вида сребърна вода е основно в цената - първата струва 3 лв и е 200 г, втората струва пак там, но е 100г.
 3. - дозировката за деца : 1 – 2 капки на прием за всяка година живот. Пример: 5 годишно дете приема 3 Х 5 -10 капки дневно. Понеже има спирт в нея за да е по-приятна за приемане, може да се слага в някакъв сироп, сок или мляко. Докато е болно детето и няколко дни след това се приема 3*необходимия брой капки, а после още 2-3 седмици веднъж дневно. Във Вербена М също я имат, но няма линк към нея.
 
 Засега се сещам за това. Още повече, че и вярвам точно в това. За себе си съм решила още от ноември да погвам децата с Енгистол и клеева тинктура. Да се надяваме, че дотогава ще са здрави. Успех и пиши какво е станало.
  
 Кой сега е номер 1 ... ЦСКА е № 1
        
        
  
          |  | 
 |    |   
 
 |  
 |   
 |