|
Тема |
Re: за докторите! [re: MoniT] |
|
Автор |
Meli (de profundis) |
|
Публикувано | 15.06.05 16:44 |
|
|
Ама разбира се, мила, няма пречка който и да е лекар да ми следи бременността. Обаче при една система, която го обучава за това. Ти може би не помниш, май си била вече в чужбина, когато първите джипита встъпиха в длъжност. Ще ти кажа как стана. Извикали колегите ми и им връчили две заповеди. Първата била заповед за уволнение. Втората – за назначение, ама не по специалността, а като общопрактикуващ. Ето така, с камшика. И с мокрова – по – високи заплати от на специалист, отсрочка във времето за погасяване на дълговете и т.н.
Е как ще дам на един специалист – кардиолог, дето е работил 30 години и вчера ми е мерил митралната регургитация, днес да ми следи бременността.
И нещо друго, ти ще разбереш. Знаеш ли какво стана? Данните ми са от миналогодишния конгрес по онкогинекология. Честотата на рак на яйчника продължи да осцилира около някаква стойност, близка до средностатистическата в останалия свят. Обаче се отчете сериозен пик на рака на маточната шийка, стойностите доближиха непрофилактирани страни. Ето това е.
Иначе българската система в много пунктове си е чудесна, няма спор. Просто приказката се завъртя към неуредиците. А и по ни бива в критиката. 
|
| |
|
|
|