Напълно съм съгласна. Освен това знам колко трудно се става лекар в Пирогов - връзки, плащане..., защото е доста престижно (не казвам, че това е правило, но все пак).
Мели, съгласна съм, че майката трябва да има висока здравна култура, за да има адекватно за състоянието на детето си поведение, но също така от лекари съм чувала, че самолечението е най-големият враг на медицината. По-голям от всички болести накуп. Освен това - става дума за дете, как да знаеш доколко е сериозно положението, пък и при децата процесите протичат мн по-бързо. А и тези, дето имаме здравна култура - се мъчим да отсяваме какво е за джипито, често взимаме решения без да се допитаме до него или пък директно отиваме в частните кабинети на специалистите (щото знаем колко компетентни и дашни на направления са общопрактикуващите). И какво се получава - тия, дето си висят вечно пред кабинетите на джипито, получават безплатна (в голяма степен), качествена и периодична медицинска помощ. Да не си говорим кои малцинствена и възрастова групи най-често ползват услугите на здравната система, получават безплатни прегледи, лекарства, карти за рехабилитации, отдих...
Не е добра идеята да те преглежда джипито гинекологично, но пък стол са му осигурили! Здравната каса (наште осигуровки) плаща! Нали идеята е да е отправен пункт, но пък чак стол???
|