Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:31 29.05.24 
Клубове/ Взаимопомощ / Бъдещи и настоящи майки-happy mama Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема Знаете ли ))
Автор Megan (драка)
Публикувано05.11.02 15:30  



Сетивата на детето в майчината утроба не спят. Около 50-тия ден на бременността, когато в ембриона възникват мозъчни импулси и първия етап от зрението е приключил, детето е способно да възприема зрителни картини, които вижда майка му, а също и свързаните с тях емоционални преживявания.

Изследванията също така доказват, че по време на бременността между детето и майката съществува особен вид информационна връзка, осъществима чрез биологичните полета, присъстващи около всеки жив организъм. Тези полета представляват вълни с различна честота и дължина. Всяка секунда звуковото поле създава вибрации в мускулните влакна. Носител на това електромагнитно поле се явява централната нервна система и по-специално главния мозък. Майката и детето имат собствени полета. Тези полета проникват едно в друго. Така тече обменът на информация, при това изключително бързо. Учените смятат, че дори 10 седмичният ембрион притежава висок праг на чувствителност. Той все още няма кожа и нервните му окончания са "оголени", поради което способмостта му да усеща външните въздействия е много висока.

От 3-я месец на бременността в бъдещия човек започват да функционират анализаторите. Картината на чувствителността става значително по-сложна. Ако бременността протича нормално ембрионът се чувства добре и приема информация идваща от майчиния мозък. Ембрионалните клетки например фиксират болката, уплахата, стресът и заболяванията на майката. По данни на френски изследователи 1-те слухови усещания на плода са за вибрации. Бебето в утробата чувства пулсиращия около себе си свят. Органът на слуха (вътрешното ухо) се формира до 16-та седмица, а от 20-та бебето започва да различава звуците около себе си. Отначало започва да възприема вътрешните шумове- биенето на майчиното сърце, шумът от дишането, стомашната перисталтика и т.н. С навлизането в 6-тия месец плодът започва добре да различава звуците. За него не без значение е дали сърцето на майката е спокойно, дали спокоен или развълнуван е гласът и, тежко или леко диша тя. Ако майката е развълнувана, н-р ритъмът и на дишане се накъсва и детето замира като в предчувствие за опасност. Ако майката е разстроена, плодът получава хормони, предизвикани от неприятните емоции. Тогава детето усеща реална опасност, която по-късно се отразява върху неговото самочувствие.

Около 7-я месец детето различава не само шумове в организма на майката, но и звуци от вън. То активно реагира на емоциите на майката, различава гласовете, звучащи приятелски или враждебно. Повишаването на тона извиква в него безпокойство. По това време проявява и интерес към музиката. Някои музики го възбуждат, а други успокояват, дори започва да си има любими мелодии, които слушайки ги започва активно да се движи в определен ритъм…



Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.