Защо предполагам заложена в картата емиграция? Струпване на 4 планети в 12-ти дом, три от които лични, едната е Венера, управител на 4-ти дом. Меркурий там е в собствения си дом и в определени моменти ще подчертае темата. Наталният Уран в четвърти също ми говори, че домът ще бъде арена на значителни промени, Плутон прави съвпад с куспидата на четвърти и догодина, навлизайки в Козирог, ще квадратира себе си и въпросната куспида. Южният възел в 12-ти също ще го тегли навън. Управителят на МС, Марс, се намира в 9-ти, което пък може да даде пътувания, включително професионални.
Връзката с чужденка я предположих заради Сатурн - управител на 7-ми дом в 12-ти, заедно с транзитите по девети дом и съответните аспекти оттам. Разбира се, това може да даде и друга интерпретация - тайна любовна връзка, изневяра, а пък 9-ти дом да работи на съвсем друго ниво, като образование, духовност и т.н. Наистина, при наталната опозиция на Луна с Венера е много възможно въпросният мъж да има извънбрачна връзка, не е задължително да бъде с чужденка. Но има и сериозно взаимоотношение между 5-ти и 9-ти дом в тази карта - управител на 9-ти в 5-ти и втори управител на 5-ти в 9-ти. Човек с натален Нептун в 5-ти понякога има размити представи за любов и вярност, тригончето към Марс не му помага, отделно затвърждава връзката между двата дома.
Слънцето му е доста потиснато, запратено в дванайста глуха, наранено от Сатурн, Марс и Плутон, а то управлява втори дом, дома на парите и ценностите. Разбира се, шанс за промяна има винаги, ето - скоро Сатурн в Лъв ще достигне 25 градуса и ще направи секстил към Слънцето и себе си, така че това може да бъде някоя наистина благоприятна възможност /особено ако работи с партньор/. От друга страна в момента Юпитер от куспидата на 6-ти /която управлява в картата/ му прави точен секстил с Уран - това за благоприятни моменти за нова работа, нова къща, нова родина, заеми /Уран управлява 8-ми/ и т.н.
Всичко това е поглед само върху транзитите и въобще не претендира за изчерпателност или прецизност.
И все пак аз мисля, че важните събития в живота на този човек предстоят.
|