|
|
| Тема |
Re: Търтеевото пило - царицата ли контролира полът [re: lila_va] |
|
| Автор |
enarees (познаващ ГИ) |
|
| Публикувано | 22.12.08 20:00 |
|
|
|
Ще имаш тема за обсъждане с доцента. (Вероятно и той е пазител на Граала. )
Трудно е да се обясни механизмът с "феромони". Може да се гадае, че пчелите познават пола на яйцето по отделяни феромони. Но чрез какво се пуска или спира процесът на оплождане??? Интересно е, дали ако го няма това вещество, неоплодените яйца ще бъдат стерилни.
Освен това - какво запазва толкова дълго спермата в царицата.
Жълтъкът и млякото спомагат за запазването на живи сперматозоиди при бозайниците. Преинкубирането в мляко или жълтък помага при инвитро оплождането. Имаш доста отправни точки.
От доста вещи пчелари знам, че нещата по въпроса са неясни. Пък и човек с висока научна титла ми го е споменавал.
Дали сперматозоидите не натрупват маса, като яйцеклетките и яйцата, преди да потеглят и да бъдат дозирани от "клапата" за яйцето???
Едно е сигурно - при мъжките индивиди няма такава точна клапа за дозиране на сперматозоидите. И то с точност близка до бройката!
| |
| |
|
|
|