Аз просто се опитвам, чрез цитати от Голямата книга да покажа нейната привлекателност и не само това, а именно, че съм в едно братство - братството на АА, където свободата, толерантността и любовта са неоспорим факт, защитен от 12 - те традиции на АА и 12 - те концепции на АА. И за да не бъда голословен, 11 - та традиция:"ПОЛИТИКАТА НИ ВЪВ ВЗАИМООТНОШЕНИЯТА С ОБЩЕСТВЕНОСТТА Е ОСНОВАНА НА ПРИВЛИЧАНЕТО, А НЕ НА ПРОПАГАНДАТА;ВИНАГИ ТРЯБВА ДА ПОДДЪРЖАМЕ ЛИЧНА АНОНИМНОСТ ПРЕД ПРЕСАТА, РАДИОТО, ТЕЛЕВИЗИЯТА И КИНОТО."
Благодарен съм на моят първи спонсор, който леко открехна вратата за моята лична среща с Бог, а вторият ми спонсор просто широко я отвори. Благодарен съм на Бог, че и двамата отговарят в пълна степен на характеристиката от Голямата книга, главата "Има изход":".. "...се опитва да осъществи контакта, е имал същите затруднения, очевидно разбира за какво говори, ЦЯЛОТО МУ ПОВЕДЕНИЕ ПОКАЗВА НА НОВОДОШЛИЯ, че знае истинския отговор на въпросите, ЧЕ НЕ СЕ СМЯТА за по - голям католик от Папата, а единствено искрено желае да помогне, че не е необходимо да се плаща каквото и да е, ДА СЕ ТОЧАТ БРАДВИ, да се угажда на когото и да било или да се изслушват някакви проповеди - това са условията, които ние намираме за най - ефективни. СЛЕД ПОДОБЕН ПОДХОД МНОЗИНА СЕ ИЗПРАВЯТ И ПРОХОЖДАТ ОТНОВО."
А самата истина е това, което споделя Josko1:"АА е индивидуална програма и всеки работи по нея както му идва по сили."
А ето и 10 - та традиция на АА:"Обществото "Анонимни Алкохолици" не се произнася по въпроси, които не са свързани с него;поради това името на АА не бива никога да бъде въвличано в обществени дискусии."
Разбира се, обещанията от Голямата книга на стр.84 в оригинал нямаше да се сбъдват в живота ми, ако бях останал единствено и само на безкористната помощ и честно отношение и на двамата си спонсори. Без помощта на всички братя и сестри, които познавам в АА това нямаше и няма да се случва. Аз и затова, когато имам възможност идвам и в двете групи на АА в Стара Загора.
Ако искам да съм трезвен не само физически, но и емоционално много важно за мен, когато споделям мнение е да не съдя. Ама се случва да го правя. Нямам изисквания и болни амбиции във всеки миг, във всяка ситуация да бъда себе си. Но имам решение, имам изход:Десета стъпка. Моля се за готовност да си признавам грешката. Моля се и за милостта на Бог да ми я открива.
Честността за мен е процес. Всичко би могло да ми се случи, защото съм болен и се възстановявам до края на живота си ден по ден. Но мисля, че Бог не би ми открил моя грешка, ако проявя двоен стандарт в поведение с претенции за честност. Или ще се запия, или емоционално за дълго ще се разлюлея.
Господи в Твоите ръце се оставям, направи с мен каквото поискаш.
|