Благосклонността е отговор за всеки един мой проблем. Ако се дразня и ядосвам, причината е защото намирам някой човек, место, същество, или ситуация, също така, някой факти от живота ми да са неприемливи за мен. Поради тази причина не мога да намеря смирение, и докът не приема този човек, место, същество или ситуация да бъде точно така както е в момента няма да намеря покой.
Нищо, абсолютно нищо на този Божи свят е случайност. Сигурен съм, че докът не приема алкохолизмът си, не ще мога да се възстановя; така подобно, докът не приема моята съдба, никога няма да бъда доволен и щастлив. Затуй, за мен е необходимо да зная необходимостта да се съсредоточа върху нужните промени на себе си, а не напразно да изразходвам енергия, като се напъвам да променя целия свят.
Когато се оплаквам от себе си, или критикувам хората, то аз се оплаквам от Божието сътворение, което означава, че искам да покажа да зная повече от Господ!
САМО ЗА ДНЕС – Ще опитам да живея само през този ден и няма да се хвърлям да разреша наведнъж всичките си житейски проблеми. Мога да свърша за двадесет часа нещо, което би вдъхновило целия ми живот.
САМО ЗА ДНЕС – Ще бъда щастлив. Струва ми се истина казаното от Ейбрахъм Линкълн „че повечето хора са щастливи, ако си помислят, че са щастливи.”
САМО ЗА ДНЕС – Ще се приспособя към това, което е, и няма да се опитвам да приспособя всичко към желанията си. Ще яхна късмета си, когато дойде и ще се напасна към него.
САМО ЗА ДНЕС – Ще опитам да подобря ума си. Ще се уча. Ще науча нещо полезно. Няма да бъда мозъчен лентяй. Ще прочета нещо, което изисква умствени усилия и концентрация.
САМО ЗА ДНЕС – Ще изпитам душата си по три начина. Ще направя добро на някой, но няма да се хваля. Ако някой узнае, няма да го броя. Ще направя само две неща, които не ми се искат – само за проба. Няма да покажа на никой, че чувствата ми са наранени; те може и да са наранени, но днеска няма да го покажа.
САМО ЗА ДНЕС – Ще бъда любезен, ще изглеждам възможно най-добре, ще се облека подходящо, ще говоря тихо, ще се държа вежливо, няма да критикувам, няма да търся чужди грешки, нито ще се опитвам да променям някого, освен себе си.
САМО ЗА ДНЕС – Ще си направя програма – Може и да не мога да я следвам точно, но ще я имам. Ще се пазя от две напасти – прибързаност и нерешителност.
САМО ЗА ДНЕС – Ще отделя половин час само за себе си. По време на този половин час, понякога, ще се опитам да насоча живота си към по-добро.
САМО ЗА ДНЕС – Няма да се плаша, особено няма да се плаша да се радвам на прекрасното и да вярвам, че ако дам на света, то и светът ще ми даде.
Следи от стъпки
Една вечер човек сънува. Той сънува че заедно с Бог ходят покрай
морски бряг. От пряко небето бляснаха сцени от неговия живот. Той
забеляза че на всяка сцена имаше две редици със следи от стъпки по
пясъка; едните следи бяха негови а другите принадлежаха на Бог.
Когато сцените до последна пробляснаха пред него, той се обърна и
погледна назад към стъпките по пясъка, тогаз забеляза че много пъти
през времето на живота му се виждаха следите само на един. Той също
забеляза, че тyй се получаваше през неговите най-лоши и затрyднени
времена на живота си.
Тyй го разтревожи, затуй той попита Бог за причината; "Боже", ти ми
каза че веднъж когато взема решение за да те следя, Ти ще бъдеш с
мен винаги. Обаче забелязах, че през най трyдните времена на
живота ми да има следите от стъпки само на един. Аз не мога да
разбера защо когато най-много се нуждаех от теб Ти си ме изоставил."
Бог my отговори, "Мои драги, скъпи сине, Аз те обичам и никога няма
да те изоставя. През тия трyдни времена на изпитване и тревоги,
където се виждат следите само на един, тyй беше тогаз когато аз те
носех."
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от koceto22 на 17.04.09 10:04.</EM></FONT></P>Редактирано от koceto22 на 17.04.09 10:05.
|