Ей от това: http://megavselena.bg/sluchayat-sys-slaboumieto-na-aynshtayn-e-yasen/
ми капва мед на сърцето. Порастват ми крилца
...
Така, критикувайки господстващата парадигма, Айнщайн всъщност се оказал първият, който обърнал внимание на доста необичайни следствия на нейния математически апарат. Той не можел да ги приеме, природата се оказала съвсем не такава, каквото си я представял ученият, и все пак…
Това, което според Айнщайн опровергавало квантовата механика, всъщност я оправдало. Но заслугата за това не е на тези, които са се присмивали над гения, а на самия гений. Намерили се хора, които не се отметнали от човека, критикуващ общоприетото, а се замислили защо той говори така...
Всички физици по онова време са знаели за "напреженията на Поанкаре", т.е., че има вътрешни за частиците движения на частите им, дължащи се на "огромни" сили - при изчисления получени. Затова и Гурото е говорил за "скрити параметри", но не е прав, че "ще стане ясно" когато се разкрият тия параметри. (доколкото в тия мащаби са невъзможни експерименти с еднозначен ефект, който да не е "вероятностен")
И виж "подигравките" в темата за "електромагнитна черна дупка" на сегашно ниво...(!?!) Шашнаха се огромните сили, а експериментът е ясен.
Възможността за "сплетени обекти" пак произтича от пренос на информация по геодезични криви, които са "обект" и на ОТО. Заради разликата между фазова и групова скорост при пренос на импулс с вълни. "Гърбицата" по фаза казва къде ще е мястото - на другия край на геодезичната, където ще се реализира комбината с груповия пренос. (това е в основата на "свиване-разширяване" на пространството). Сплетеността зависи от декохеренцията - смесват се други, околни вълни с интерферацията по геодезичната и "освобождават" от връзката с близнака.
Има особеност - частиците се раждат по двойки с противоположни спинове - дори и да се освободят от сплетеност, в "новата" им среда, по-често ще повтарят себе си, тоест има някаква остатъчна, следродова памет на собствената им структура - това може да се наблюдава при опитите със сплетени фотони.
...
Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере
|