Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:16 10.03.26 
Клубове / Наука / Природни науки / Физика Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема Re: Предварително развъртяна ос [re: klhdcslcsvjdfvhdfh]
Автор xristogagov@Gmail.com-229 (пришълец)
Публикувано10.01.17 20:41  



През февруари 2016 г., след повече от десетилетие на работа, без да представи никакви резултати, на LIGO (Laser интерферометър гравитационно-Wave Observatory) експеримент публикувана статия [1], докладване на първата по рода откриване на гравитационни вълни в историята на физиката. Тези вълни са генерирани от сблъсък на две черни дупки, в случай GW150914 (гравитационна вълна открит на 09.14.2015). Тази публикация има някои интересни аспекти, като например статия [1], който има около 400 автори, нещо, което не се среща често и ясно показва намерението си да засили откритието. В крайна сметка, с 400 физици твърдят, че LIGO бе открита гравитационна вълна, които биха могли да поставят под въпрос това постижение?
Скоро след публикуването на статия [1], LIGO's лидери, насърчавани на "шоу" за световните медии, представящи няколко разяснителни клипове. Те представиха LIGO's резултати като безпрецедентен подвиг в историята на човечеството, а също и като силното доказателство, че Айнщайн е бил прав.
Четири месеца по-късно, беше обявен за втори откриване на гравитационни вълни, в случай GW151226, публикувани в статия [2]. Тази нова публикация генерира друг "шоу" за световните медии, asfurther конкретни доказателства за изработки LIGO е.
В този сценарий, с две положителни резултати, LIGO's експеримент ще отвори нова врата за достъп до вселената около нас, чрез наблюдение на гравитационни вълни.
Въпреки това, (представени в статиите [4] [5] [9] [12] [13] и [14], както е посочено по-долу) серия от проучвания на немски, китайски, руски и бразилски учени подчертае поредица от проблеми в системата LIGO, което води до заключението, че не вълни все още не са открити, а също и че LIGO има концептуални проблеми, които пречат на работата му, което е описано по-долу.
Преди да говорим за основните проблеми на двете откривания извършени от екипа LIGO, че е важно да се помни, че този експеримент започна през 2002 г. и до 2010 г., не генерират никакви резултати. Така че фактът, че LIGO работи в продължение на осем години, без recordingany гравитационни вълни, е силна индикация, че нещо странно се случва с този експеримент.
В лицето на този проблем, просто библиографска изследвания, извършени от учени от LIGO, щеше да посочи нови решения за откриване на гравитационни вълни, които биха могли да бъдат използвани за подобряване на този експеримент. Например, член [3], публикуван през 2006 г., показва възможността за откриване на нискочестотни гравитационни вълни, представящ техника, която би могла да бъде използвана за трансформиране на системата LIGO в нещо, което действително е работил.
Въпреки това, през 2010 г., вместо encouraginga обществено обсъждане, за да видите какви проблеми LIGO и се търсят нови решения на гравитационното откриване вълна, LIGO's лидери просто решиха да се увеличи резолюцията на детекторите с коефициент от 10. Те започна модернизация oftheir система, наречена "Advanced LIGO". Тази модернизация отне 5 години и струва 630 милиона долара, повишаване на общия строителството и експлоатацията разходи LIGO е близо до 2 милиарда долара (точната цена не е публично оповестена от лидерите на LIGO е).
Трябва да се отбележи, че това увеличение 10 пъти поставя LIGO's детектори при ниво на точност, което е извън някои практически и теоретични граници. Член [5] показва, например, че измерването на точността, посочена от LIGO's физици нарушава някои теоретични граници, включително принципа на неопределеността на Хайзенберг граница.
Факт е, че до 2010 г., LIGO's учени, които са били преминават през "черен период" на 8 години с никакви резултати, вече са били осмивани от научната общност и на експеримента е етикетиран като провал един милиард долара. С оглед на това, обяснението, че системата LIGO не работи поради "липса на точност" е най-лесният начин да се гарантира 630 milliondollars повече за създаването на системата "Advanced LIGO".
Една необичайна аспект на "Advanced LIGO" е, че първото откриване на гравитационни вълни в случай GW150916 настъпила няколко дни след активирането на новата експеримент, нещо, което е странно, като се има предвид, че първоначалните LIGO детектори, които в продължение на почти едно десетилетие без вземане до нищо.
Данните от събитието GW150916 беше analyzedfor четири месеца, като време, за да се създадат няколко илюстративни видеоклипове, които бяха широко оповестени в интернет и в новинарските емисии в световен мащаб.
По този начин, публикуването на статия [1] постави учени LIGO е в светлината на прожекторите, генериране на положителна публичност, която им позволява да се оправдае цялото време и парите, инвестирани в проекта си, за утвърждаване на работата на повече от хиляда души, участващи в този експеримент. В допълнение, първата откриване на гравитационни вълни в случай че GW150916 също събра редица лидери prizesfor LIGO е:
02.05.2016 - Специална пробив в фундаменталната физика награда за сумата от 3million долара;
05.04.2016 - 2016 Gruber награда в космологията на стойност 500 хиляди долара;
31/5/216 - Шоу награда по астрономия за сумата от 1,2 милиона долара;
07.02.2016 - Кавли награда в астрофизика на стойност $ 1,2 милиона долара.
Какво учудва най-много за този списък на награди, е фактът, че един единствен положителен резултат има garneredthree важни награди в един много кратък период от време (само 3 месеца), където тези, които отговарят за LIGO получи общо 4,7 милиона долара. Фактът, че 400 физици поставят името на статия [1] и насърчавани от LIGO чрез световните медии шоуто със сигурност помогна много!
второ гравитационното откриване на вълна, която е настъпила на 12.26.2015, е само направени публично известен през юни, 2016 г. След това съобщение, LIGO бе спрян от някои експерти като най-вероятният победител на Нобелова награда през 2016.
Важно е да се цитират, че немски физик, д-р W. Engelhardt, направен публично писмо, адресирано до комисията за Нобелова награда [4], като посочи недостатъци в системата LIGO, твърдейки, че този експеримент не работи. Това писмо е имал подкрепата на онлайн петиция, показано в референтната [18], нещо нечувано в историята на науката, където повече от 500 души дойдоха на публично протестират срещу възможността на научен експеримент печели Нобелова награда.
Това трябва да е бил един от факторите, които предотвратяват LIGO'sleaders от получаването на наградата през 2016 г., но световната преса все още продължава да чака за 2017 Нобелова награда да бъде присъдена на LIGO. Специалисти твърдят, че това е само въпрос на закъсняло подаване, което е попречило LIGO от спечелването през 2016.


Види се че зомбовете искат да печелят пари от LIGO ама нанаец



(и нека да пребъде во веки веков само истината)

Цялата тема
ТемаАвторПубликувано
* Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Heoбoгoмил   15.12.16 13:19
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Герисъм   15.12.16 14:03
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Heoбoгoмил   15.12.16 14:26
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Герисъм   15.12.16 16:04
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Heoбoгoмил   15.12.16 17:16
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Герисъм   15.12.16 18:05
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Heoбoгoмил   15.12.16 18:53
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Герисъм   15.12.16 18:58
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Heoбoгoмил   15.12.16 19:22
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС harish_chandra   15.12.16 19:48
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Heoбoгoмил   15.12.16 20:15
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС harish_chandra   15.12.16 20:22
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Heoбoгoмил   15.12.16 20:32
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС polu   16.12.16 20:51
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС harish_chandra   16.12.16 21:23
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС polu   16.12.16 21:44
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС harish_chandra   16.12.16 22:03
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС polu   16.12.16 22:18
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС polu   16.12.16 22:20
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС polu   16.12.16 22:50
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС min4o praznikov   16.12.16 23:01
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС polu   16.12.16 23:13
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС min4o praznikov   16.12.16 23:14
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС polu   17.12.16 12:12
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС min4o praznikov   17.12.16 19:00
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС xristogagov@Gmail.com-229   16.12.16 21:25
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС polu   16.12.16 21:51
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС xristogagov@Gmail.com-229   16.12.16 21:57
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС polu   16.12.16 22:35
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС xristogagov@Gmail.com-229   17.12.16 10:49
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС polu   17.12.16 12:27
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС harish_chandra   17.12.16 12:38
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС polu   17.12.16 14:12
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС harish_chandra   18.12.16 16:22
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС polu   18.12.16 20:58
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Герисъм   18.12.16 21:06
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС polu   18.12.16 22:02
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Герисъм   18.12.16 22:26
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС polu   19.12.16 00:15
. * Re: ВУДУ-км ПРЕОБРЪЩА СТО xristogagov@Gmail.com-229   17.12.16 17:57
. * Re: ВУДУ-км ПРЕОБРЪЩА СТО polu   17.12.16 18:13
. * Re: ВУДУ-км ПРЕОБРЪЩА СТО polu   19.12.16 00:13
. * За пореден път обяснения... Герисъм   19.12.16 02:59
. * Re: За пореден път обяснения... harish_chandra   19.12.16 13:27
. * Re: За пореден път обяснения... Герисъм   19.12.16 16:22
. * Re: ВУДУ-км ПРЕОБРЪЩА СТО xristogagov@Gmail.com-229   19.12.16 18:35
. * Re: ВУДУ-км ПРЕОБРЪЩА СТО polu   21.12.16 18:05
. * Re: ВУДУ-км ПРЕОБРЪЩА СТО xristogagov@Gmail.com-229   21.12.16 19:38
. * Re: ВУДУ-км изобщо не им пука за СТО polu   08.01.17 20:11
. * Re: ВУДУ-км изобщо не им пука за СТО Герисъм   08.01.17 22:05
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Герисъм   15.12.16 20:28
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Герисъм   15.12.16 19:55
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС zaphod   16.12.16 08:13
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Герисъм   16.12.16 08:46
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС zaphod   16.12.16 09:13
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Герисъм   16.12.16 09:55
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС zaphod   16.12.16 11:30
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС harish_chandra   16.12.16 12:48
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Герисъм   16.12.16 14:01
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС polu   16.12.16 21:04
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС harish_chandra   16.12.16 11:14
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС zaphod   16.12.16 11:36
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС harish_chandra   16.12.16 12:47
. * абсолютно вярно zaphod   16.12.16 06:09
. * Re: абсолютно вярно klapaucius   16.12.16 12:41
. * Re: абсолютно вярно zaphod   16.12.16 13:40
. * Re: абсолютно вярно Heoбoгoмил   17.12.16 15:23
. * Re: абсолютно вярно zaphod   18.12.16 18:52
. * Re: абсолютно вярно Герисъм   18.12.16 18:57
. * Re: абсолютно вярно xristogagov@Gmail.com-229   18.12.16 19:37
. * Re: абсолютно вярно Герисъм   18.12.16 19:45
. * Re: абсолютно вярно xristogagov@Gmail.com-229   18.12.16 20:31
. * Re: абсолютно вярно Герисъм   18.12.16 21:01
. * Re: абсолютно вярно zaphod   19.12.16 09:21
. * Re: абсолютно вярно Tom_cat   19.12.16 18:31
. * Re: абсолютно вярно xristogagov@Gmail.com-229   19.12.16 18:46
. * Re: абсолютно вярно Герисъм   19.12.16 19:29
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС xristogagov@Gmail.com-229   17.12.16 18:09
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Alenadrow   17.12.16 22:46
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС xristogagov@Gmail.com-229   18.12.16 17:26
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Alenadrow   18.12.16 22:10
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Heoбoгoмил   23.12.16 07:17
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС SeoKungFu   29.12.16 12:59
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС polu   08.01.17 20:40
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Герисъм   08.01.17 22:20
. * Re: Предварително развъртяна ос polu   09.01.17 20:10
. * Re: Предварително развъртяна ос Герисъм   09.01.17 20:43
. * Re: Предварително развъртяна ос polu   13.01.17 21:18
. * Re: Предварително развъртяна ос Герисъм   13.01.17 21:54
. * Re: Предварително развъртяна ос polu   13.01.17 22:01
. * Re: Предварително развъртяна ос Герисъм   13.01.17 22:03
. * Re: Предварително развъртяна ос xristogagov@Gmail.com-229   09.01.17 21:52
. * Re: Предварително развъртяна ос Герисъм   09.01.17 21:55
. * Re: Предварително развъртяна ос polu   10.01.17 17:38
. * Re: Предварително развъртяна ос Герисъм   10.01.17 18:06
. * Re: Предварително развъртяна ос xristogagov@Gmail.com-229   10.01.17 19:20
. * Re: Предварително развъртяна ос Герисъм   10.01.17 20:08
. * Re: Предварително развъртяна ос xristogagov@Gmail.com-229   10.01.17 20:34
. * Re: Предварително развъртяна ос klhdcslcsvjdfvhdfh   10.01.17 20:42
. * Re: Предварително развъртяна ос xristogagov@Gmail.com-229   10.01.17 20:43
. * Re: Предварително развъртяна ос klhdcslcsvjdfvhdfh   10.01.17 20:46
. * Re: Предварително развъртяна ос xristogagov@Gmail.com-229   10.01.17 20:48
. * Re: Предварително развъртяна ос klhdcslcsvjdfvhdfh   10.01.17 20:54
. * Re: Предварително развъртяна ос Герисъм   10.01.17 21:11
. * Re: Предварително развъртяна ос xristogagov@Gmail.com-229   10.01.17 21:38
. * Re: Предварително развъртяна ос klhdcslcsvjdfvhdfh   10.01.17 21:52
. * Re: Предварително развъртяна ос Герисъм   10.01.17 22:06
. * Re: Предварително развъртяна ос Герисъм   10.01.17 22:06
. * Re: Предварително развъртяна ос xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 07:23
. * Re: Предварително развъртяна ос Герисъм   11.01.17 07:32
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 09:00
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 13:11
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 13:55
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 14:12
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 15:49
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал klhdcslcsvjdfvhdfh   11.01.17 16:35
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 16:46
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 17:18
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 17:46
. * Re: ИЗОПАЧАВАШ xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 17:51
. * Re: ИЗОПАЧАВАШ Герисъм   11.01.17 17:53
. * Re: ИЗОПАЧАВАШ xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 17:55
. * Re: ИЗОПАЧАВАШ Герисъм   11.01.17 18:00
. * Re: ИЗОПАЧАВАШ xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 18:02
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 17:11
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 17:17
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 17:21
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал klhdcslcsvjdfvhdfh   11.01.17 17:42
. * Re: УДАРЕНА КОТКА У ГЛАВАТА xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 17:48
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 17:49
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 17:52
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 17:55
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 17:56
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 18:01
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 17:43
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 17:54
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 17:58
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 18:01
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 18:16
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 18:19
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 18:23
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 18:52
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 18:55
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 19:00
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 19:07
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 19:29
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 20:04
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   12.01.17 18:59
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   12.01.17 20:11
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал klhdcslcsvjdfvhdfh   12.01.17 11:30
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   12.01.17 12:13
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Heoбoгoмил   12.01.17 14:58
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   12.01.17 19:01
. * Re: АЙНЩАНИСТИТЕ СА ОСРАНИ xristogagov@Gmail.com-229   12.01.17 19:05
. * Re: АЙНЩАНИСТИТЕ СА ОСРАНИ klhdcslcsvjdfvhdfh   12.01.17 21:12
. * Re: АЙНЩАНИСТИТЕ СА ОСРАНИ Герисъм   12.01.17 21:39
. * Re: АЙНЩАНИСТИТЕ СА ОСРАНИ klhdcslcsvjdfvhdfh   13.01.17 20:03
. * Re: АЙНЩАНИСТИТЕ СА ОСРАНИ xristogagov@Gmail.com-229   13.01.17 20:47
. * Re: АЙНЩАНИСТИТЕ СА ОСРАНИ Герисъм   13.01.17 20:58
. * Re: АЙНЩАНИСТИТЕ СА ОСРАНИ klhdcslcsvjdfvhdfh   13.01.17 21:21
. * Re: АЙНЩАНИСТИТЕ СА ОСРАНИ Герисъм   13.01.17 21:12
. * Re: изпаднал си в много жалко положение. Ахъ polu   12.01.17 17:13
. * Re: изпаднал си в много жалко положение. Ахъ Герисъм   12.01.17 17:59
. * Re: изпаднал си в много жалко положение. Ахъ Heoбoгoмил   13.01.17 06:34
. * Re: изпаднал си в много жалко положение. Ахъ polu   13.01.17 21:54
. * Re: КОЙ ТИ Е КРИВ ЧЕ СИ ПРАВ? :) xristogagov@Gmail.com-229   12.01.17 19:07
. * Re: КОЙ ТИ Е КРИВ ЧЕ СИ ПРАВ? :) klhdcslcsvjdfvhdfh   12.01.17 21:22
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал klhdcslcsvjdfvhdfh   11.01.17 19:12
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 19:30
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал klhdcslcsvjdfvhdfh   11.01.17 19:10
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 19:14
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 19:32
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 16:42
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 17:37
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 17:50
. * Re:УДАРЕНА КОТКА У ГЛАВАТА ХИ ХИ ХИ xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 17:57
. * Re:УДАРЕНА КОТКА У ГЛАВАТА ХИ ХИ ХИ Герисъм   11.01.17 17:58
. * Re:УДАРЕНА КОТКА У ГЛАВАТА ХИ ХИ ХИ xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 18:04
. * Re:УДАРЕНА КОТКА У ГЛАВАТА ХИ ХИ ХИ Герисъм   11.01.17 18:16
. * Re: НА ТОВА МУ СЕ ВИКА СОФИЗЪМ xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 18:20
. * Re: НА ТОВА МУ СЕ ВИКА СОФИЗЪМ Герисъм   11.01.17 18:25
. * Re: НА ТОВА МУ СЕ ВИКА СОФИЗЪМ xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 18:57
. * Re: НА ТОВА МУ СЕ ВИКА СОФИЗЪМ Герисъм   11.01.17 19:03
. * Re: НА ТОВА МУ СЕ ВИКА СОФИЗЪМ xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 19:36
. * Re: НА ТОВА МУ СЕ ВИКА СОФИЗЪМ Герисъм   11.01.17 20:02
. * Re: НА ТОВА МУ СЕ ВИКА СОФИЗЪМ klhdcslcsvjdfvhdfh   11.01.17 19:21
. * Re: НА ТОВА МУ СЕ ВИКА СОФИЗЪМ xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 19:38
. * Re:УДАРЕНА КОТКА У ГЛАВАТА ХИ ХИ ХИ klhdcslcsvjdfvhdfh   11.01.17 19:18
. * Re: ЗОМБОВЕТЕ СА ПОТАЙНИ xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 19:39
. * Re: ЗОМБОВЕТЕ СА ПОТАЙНИ klhdcslcsvjdfvhdfh   12.01.17 11:17
. * Re: СМЕШНИ КЛОУНСКИ АЙНЩАНИСТИ xristogagov@Gmail.com-229   12.01.17 19:09
. * Re: ЗОМБОВЕТЕ СА ПОТАЙНИ Tom_cat   12.01.17 20:13
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Tom_cat   11.01.17 20:12
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   11.01.17 20:17
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Tom_cat   12.01.17 20:15
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Герисъм   12.01.17 20:17
. * Re: кой ти е крив че не си разбрал Tom_cat   12.01.17 20:42
. * Re: Предварително развъртяна ос Heoбoгoмил   11.01.17 01:18
. * Re: Предварително развъртяна ос polu   12.01.17 19:33
. * Re: Предварително развъртяна ос xristogagov@Gmail.com-229   13.01.17 16:04
. * Re: Предварително развъртяна ос Heoбoгoмил   13.01.17 17:39
. * Re: Предварително развъртяна ос klhdcslcsvjdfvhdfh   13.01.17 19:28
. * Re: Предварително развъртяна ос xristogagov@Gmail.com-229   13.01.17 20:51
. * Re: Предварително развъртяна ос polu   13.01.17 22:53
. * Re: Предварително развъртяна ос Герисъм   13.01.17 23:25
. * Re: Предварително развъртяна ос klhdcslcsvjdfvhdfh   14.01.17 22:29
. * Re: Предварително развъртяна ос Герисъм   14.01.17 22:48
. * Re: Предварително развъртяна ос polu   26.01.17 17:30
. * Re: Предварително развъртяна ос klhdcslcsvjdfvhdfh   10.01.17 18:42
. * Re: Предварително развъртяна ос Герисъм   10.01.17 19:10
. * Re: Предварително развъртяна ос xristogagov@Gmail.com-229   10.01.17 19:23
. * Re: Предварително развъртяна ос klhdcslcsvjdfvhdfh   10.01.17 19:45
. * Re: Предварително развъртяна ос Герисъм   10.01.17 20:06
. * Re: Предварително развъртяна ос xristogagov@Gmail.com-229   10.01.17 20:41
. * Re: Предварително развъртяна ос klhdcslcsvjdfvhdfh   10.01.17 20:44
. * Re: Предварително развъртяна ос xristogagov@Gmail.com-229   10.01.17 20:46
. * Re: Предварително развъртяна ос Heoбoгoмил   11.01.17 01:20
. * Re: Предварително развъртяна ос xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 07:26
. * Re: Предварително развъртяна ос Heoбoгoмил   11.01.17 07:32
. * Re: Предварително развъртяна ос xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 12:11
. * Re: ГРЕШКА!!! xristogagov@Gmail.com-229   11.01.17 12:44
. * Re: Предварително развъртяна ос Heoбoгoмил   12.01.17 00:00
. * Re: Предварително развъртяна ос polu   12.01.17 21:19
. * Re: Предварително развъртяна ос klhdcslcsvjdfvhdfh   12.01.17 22:02
. * Re: Предварително развъртяна ос polu   12.01.17 22:08
. * Re: Предварително развъртяна ос Герисъм   12.01.17 22:14
. * Re: Предварително развъртяна ос polu   12.01.17 22:27
. * Re: Половинчатото е по лошо от цялото xristogagov@Gmail.com-229   13.01.17 16:10
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС klhdcslcsvjdfvhdfh   09.01.17 03:54
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Герисъм   09.01.17 04:08
. * Re: Телепортационната комуникация и абсолютна ОС Heoбoгoмил   09.01.17 07:08
. * Re: СТО папагалщина polu   09.01.17 20:21
. * Re: СТО папагалщина Герисъм   09.01.17 20:44
. * ГОРИВАРИ - антигоривари Heoбoгoмил   10.01.17 00:45
. * Re: ГОРИВАРИ - антигоривари Alenadrow   10.01.17 08:38
. * Re: ГОРИВАРИ - антигоривари Heoбoгoмил   10.01.17 17:12
. * Re: ГОРИВАРИ - антигоривари Alenadrow   10.01.17 17:33
. * Re: ГОРИВАРИ - антигоривари Heoбoгoмил   10.01.17 18:45
. * Re: ГОРИВАРИ - антигоривари polu   10.01.17 17:43
. * Re: ГОРИВАРИ - антигоривари Heoбoгoмил   10.01.17 18:47
. * Re: ГОРИВАРИ - антигоривари xristogagov@Gmail.com-229   10.01.17 19:28
. * Re: ГОРИВАРИ - антигоривари Heoбoгoмил   10.01.17 20:02
. * Re: ГОРИВАРИ - антигоривари xristogagov@Gmail.com-229   10.01.17 20:45
. * Re: ГОРИВАРИ - антигоривари Heoбoгoмил   11.01.17 01:27
. * Re: ГОРИВАРИ - антигоривари polu   13.01.17 21:47
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2026 Dir.bg Всички права запазени.