Изобщо не е очевидно че при преходен процес лампата светва и за двамата наблюдатели. В единия случай няма ситуация, в която дваата превключвателя да са включени едновременно, така че там преходният процес е с неясен резултат. И изобщо, преходен процес не е достатъчен да светне лампата. И при всички случаи, с преходен процес не може да предаваш сигнал със скорост по-голяма от тази на светлината. И при него ще имаме забавяне, колкото имаме и в другият случай.
Не съм и предполагал някога, че трябва на всяко съждение да казвам и А-то и Б-то.
А: Лампа свети пропорционално на силата на тока през секцията на проводника на лампата, независимо от големината на тока в другите секции на проводника в същия момент време и от специфичната или интегралната индуктивност на цялата конфигурация от проводници и диелектрици.
Б: За да се пренесе заряд през лампата (все едно след колко време), достатъчно е, потенциалът върху поне един ключ да се шунтира, за да се предизвика фронт на изместване на заряд през участъка на проводника на лампата.
Каква е формата на преходния процес, дали е хармоничен или е апериодичен, може и едното, а може и - другото. Лампата светва. - Обратното на необмисленото твърдение, което повтаряш в десетки постове без нито едно обяснение, отговарящо на въпрос от типа "защо". Т.е. неаргументирано.
В тази тема, няма обсъждане. Какво може да се разисква с твърдения!? - Нищо.
*
Ако съм безпощадно аргументиран, защо не предположите, че очевидно личността ми е грешна?!Редактирано от YpaBHeHue на 21.02.16 03:24.
|