|
Тема |
Re: негативната енергия и ефекта на казмир [re: Аспарух Найденов] |
|
Автор |
Bpeдитeл (отговорен) |
|
Публикувано | 02.09.11 20:25 |
|
|
Не зная, откъде е цитата, но изказаната идея, че скоростта на електромагнитния импулс може да бъде манипулирана чрез присъствие на материя е нещо реално.
Интересно е предположението, че манипулирането може да бъде не само забавяне.
Като се замисля, тунелния ток, съветва за увеличаване на скоростта на електромагнитния импулс през фактически ненулево пространство (за нашето набюдение скоростта на масова частица - електрон - при тунелиране е "фактически" безкрайност).
Това дава основание за наличие на добив на импулс от бъдещето (обръщане на причино-следствените връзки, което не отменя запазването в едно време-пространство).
Тук за някои не казах нищо ново.
П.П. Имам усещане, че тунелирането е се дължи не на много тънката полева бариера от материална структура, а - на много стръмен градиент на поле на материална структура. Ако е така, би могло да се направи успешно периодична структура на тунелиране с вероятност равна на вероятността за тунелиране през първата бариера. А може и да не може.
Поздрави!
Редактирано от Bpeдитeл на 02.09.11 20:31.
|
| |
|
|
|