Здрасти, Шпага!
А не е ли по-логично да е точно обратното? Тоест, принудителното преместване да е не "към посоката на поглъщане", а противоположно на нея?
Щеше да е нелогично, ако вещевата не се образуваше непрестанно. Ако се сещаш, по хипотезата, образуването (затваряне около моментен център) става благодарение на това, че реакцията в околното пространство се стреми да "потуши" възникналото действие - центрира образуващите смущения. Затова и съществува принципът за минималното действие. Неподвижната вакрешетка "не търпи" нещо да се движи по нея и иска с реакция да го спре, ама ... закъснява по спиращ сигнал. Тоест - поддържа се движението на образуване, автоматично - това е ИКР (идеален краен резултат - нещото, да прави това, за което е предназначено - в техниката много се ползва за създаване и оценка на изобретения, например)
Та, логиката е, че ако околното е подредено по някакъв начин, то образуванието, енергетично ще "предпочете" да се образува върху тая част от структурата, за която енергията за образуване ще е минимална. Но пък и "предварителна" подредба означава, че има наличие на поле в околното. Значи, ще се предпочете посока на вече принудително (от полето) образуване натам, накъдето се хаби най-малко енергия. Това принудително образуване е "сила", действаща на вещевата от страна на полето.
Така, от страната на пристигане на гравитони към вещева полето е по-подредено, отколкото откъм другата страна - значи, с предимство (самоволно) вещевата ще се образува със стъпка към по-подреденото, отклонява се принудително от инерциалното си движение, следва "кривина" на образуваното от полето.
Така, от разсъжденията ти, излиза, че например ако някой стреля с пушка, улученият ще "пристъпи" към него, вместо да се "килне" назад
По горната схема която описах излиза, че е много по-трудно да си направим сила на отблъскване, отколкото сила на привличане. Сила на отблъскване се получава, когато си спомним, че има два разноименни заряда - единият структурира околното чрез завихряне по лява пространствена винтова линия, а другият - по дясна. При среща (кръстосване) на тези завихряния едноименните увеличават хаоса в пространството на междината на вещевите - сила на отблъскване- защото по-изгодното образуване е по подреденото, а разноименните намаляват хаоса, доподреждат полетата в междината - сила на привличане - енергетично неизгодно образуване "навън" от междината.
При среща на "тяло" в "тяло" - блъскат се по електронните си обвивки - еднакви по завихряния заряди и значи - ще им действа отблъскваща сила.
При пресмятане на импулсите "куршум-тяло" се случва с отблъскаващата сила да се съобразяваме - и по трети принцип на Нютон - става това, което се вижда. (С играта "народна топка" съм го обяснявал преди време, ако се сещаш)
...
пп1. Принципът "хаосът разделя- подреденото обединява" застъпен в хипотезата, обяснява и еластичните сили с ентропиен произход.
...
Пп2. (Гравитоните съдържат ляво и дясно завихряне в структурата си ЕДНОВРЕМЕННО – винаги. При среща на гравитони от две вещеви– полето в междината е по-подредено, околкото извън междината. В този смисъл – гравитоните, пък и др. подобни на тях „моментни” образувания, обясняват резултати, случващи се в разни ускорители, като част от т.нар. – поле на Хигс – но, не са същото, което е вложено в сегашното разбиране за „маса”)
...
Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбереРедактирано от 3opниk2 на 20.06.11 11:41.
|