|
Тема |
Re: Виртуални фотони [re: zaphod] |
|
Автор |
rtO4 (batstan) |
|
Публикувано | 04.01.09 17:41 |
|
|
Разсъжденията ми са следните:
Както казах потенциала в УШ е класически. Той се пресмята по класически закони. Например за водорода по класическия закон на Кулон и т.н. Обаче този закон е за сила , която в КМ няма смисъл, но въпреки това от уравнението F=dU/dx се намира U(x) и се слага в УШ. Пита се защо след като F няма смисъл в атома, U напротив има. Повтарям U се смята чрез F.
Моя отговор е , че U е средностатистическа величина, така както впрочем и F e средностатистическа: F=dPcp/dt, където Pcp e средния импулс.
Ако продължим със заместванията, имаме:
dU/dx=dPcp/dt или още
U=int(dPcp/dt)dx (1)
Pcp e средния импулс , който частицата приема от виртуалните фотони.
Нека (1) има форма на бариера. Значи извън бариерата dPcp=0. Но в точката х и времето t може с еднаква вероятност да се случват импулсите -dР и +dP, като dPcp пак си е 0. Това означава, че извън бариерата също са възможни взаимодействия с виртуалните фотони.
Повтарям това са мои расъждения и въобще не ги смятам за 100% вярни.
|
| |
|
|
|