Приятел, само да ти кажа, че трябва да залягаш повече на основите на физиката. Така със свободни съчинения нищо няма да постигнеш, а ще се вкостениш като Мел в някакви погрешни представи.
За Вселената - определението че тя е всичкото, е класическото определение, идва от древните гърци още. Сега, последните десетилетия, се правят опити да се подмени с Мултивселена.
"В едно безкрайно пространство (нарочно няма да уточнявам размерноста) изведнъж на места стават взривове от нищото. Родила се е материя и енергия."
Самата такава представа е физически несъстоятелна. По съвременните виждания не може да има пространство без материя. Но иначе идеята ти е ясна.
За ускорението - няма никакво значение дали някакви други системи се движели и били неподвижни с нас. Всеки елементарен експеримент за проверка на първия принцип на Нютон ни показва дали сме в ускоряваща се или не система. Стоиш си в кораба, вадиш от джоба си монета, опитваш с да я поставиш неподвижно срещу едното си око. Ако остане там неподвижна, значи си в ИС и не се движиш с ускорение (независимо други системи какво правят около тебе). Ако почне да се движи с ускорение, измервайки го измерваш ускорението на собствената си система. Това без гравитация, като има гравитация е по-сложно, щото тя е еквивалентна по проявления на ускорението.
По тая причина ускорението е абсолютно, и не зависи от това как разни други системи се движели около тебе.
"Нямаме никакъв начин да измерим и отчетем всички ускорения, на които сме подложени непрекъснато. "
Имаме, посоченият опит дава такава възможност. Ускорението винаги се проявява сумарно.
"Обърнете внимание, че извън всяка ОС, не само физичните закони нямат смисъл, ами светът е като цяло немислим. "
Стигаш до крайности. Немислимостта на света е проблем на опитващия се да мисли, а не на света.
"Ако не сме в състояние да измерим ускорението на отправна система в абсолютен смисъл, тогава не можем да кажем доколко системата е инерциална."
Е за това има разработени много практически методи, включващи и гравитацията. Според ОТО всяко ускорение или гравитация се описва адекватно със изкривено пространство, а кривината на това пространство може да се мери.
|