А не може ли темата да се продължи в следната посока:
Частицата, се е формирала от поле с такава конфигурация на нехомогенност на полето, която осцилира устойчиво, т.е. не затихва по време на експеримента, все едно колко дълго желаем да го провеждаме. Това значи, че:
1. Нехомогенността запазва фазата си и количеството си посредством пълно вътрешно отражение. Не излъчва (условие за да се запазва произволно дълго време).
или
2. Осцилацията запазва енергията си посредством излъчване и поглъщане на енергия с избирателна фаза, така че да запазва количеството на нехомогенността.
За да се премества нехомогенността на полето равномерно или неравномерно продължително време, е необходимо да запазва потенциала си. Което означава, преместване на фазата на осцилацията, запазвайки количеството (честотата и амплитудата) и запазвайки качествения си фактор (за да пренесе и свойството си да се запазва).
Логично ли е, че за да се движи една нехомогенност, равномерно или ускорително, тя трябва да съхранява формата си, следователно да поглъща с избирателна фаза енергия за да се създава по направлението на преместване и да освобождава енергия с точно същата фаза за да се самозатихва по обратното направление на траекторията си?
Следователно, отговорът стои в условието, че частицата, намираща се в гравитационно, магнитно и т.н. статично или динамично полета, се движи запазвайки се. Търсеното излъчване извън траекторията е нула. Предполагам, че си си поставил за задача да опишеш отговора с квантови параметри, а не да търсиш отговора, защото той е даден по условие. Zaphod е прав, че няма излъчване. Той не го нарича условие за съхранение на частицата, а го нарича условие за съхранение на заряда, но то е тафтология, доколкото заряда е под-конфигурация на частица.
Редактирано от Bpeдитeл на 12.11.05 19:58.
|