Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:42 12.07.25 
Клубове/ Компютри и Интернет / Delphi Пълен преглед*
Информация за клуба
Тема Re: mdaaaaa [re: XE]
Автор Pechenia (нема лабаво ;-)
Публикувано01.03.02 10:19  



Първо, всяко мнение беше взето предвид. За съжаление има един тънък момент, който се изпуска - сайта беше разработен първо като идея, база данни и накрая интерфейс - като интерфейса покрива съдържанието на базата данни.
Освен това главната идея в сайта е че той ще се изработва от много хора - както и става /макар и много трудно/ в момента. Затова и толкова напирам за конференция.
Ясно е, че не може да се угоди на всички. Стремим се да направим нещо, което да удовлетворява повечето хора. Неприятния момент, който повечето от вас не виждат, е че аз съм засипан с предложения, често противоречиви, които изцяло биха променили това което е направено. Неприятния момент е, че повечето хора разгледат сайта като интерфейс, а не като съдържание - тоест те знаят какво искат да виждат, но не мислят как може да бъде постигнато.
Забележете, че сайта дава възможност на всеки човек с администраторски права да добавя нови теми, да променя съществуващите, да слага материал. Т.е. който иска да има раздел Грешки например може да го стори за 5 мин. От съществуващите около 10 човека с администраторски права са постъпили точно две страници материал.
Инак за дизайн оферти бол - само за лого съм получил около 6-7 варианта. Като сложа един неизбежно бих пренебрегнал други. За иконки единствения пълен набор който получих - еднакъв като изглед /XP style/ и пълнота беше използван здраво.
За темите от CSS получих само два варианта - направени с желание, но малко немарливо. Иначе заявиха желание да правят 3-4 човека - т.е. пада се по около половин тема на човек.
Не случайно напирам от много време за конференция - досега имаше 2 /организирани от PhantomAS/, на които спорихме доста успешно за име, за лого и други такива проблеми. За съжаление две си и останаха.
И накрая - сайта е важен с материала който е в него. Ако отношението остане такава - аз да публикувам повече материал от всички останали - няма смисъл да се продължава! Това не е заплаха, а реалност - може да се направи сайт с блестящ дизайн, но кух като бъчва - и това е на път да се постигне.
Материал му трябва и на сайта, и на мен - за да имам стимул да пиша. В момента преработвам администрирането на author-ите, като ще има възможност за email notification и много други неща.
Менютата които предлагаш са удобни за сайт който ще се променя относително рядко и няма да има дълбоко разклонено дърво - най-вече. За пример ще ти дам Start бутона на Windows - представи си че на него се закачи файловата система на един добре разклонен твърд диск - просто няма да се събере на екрана. За красотата ти си прецени. Имай в предвид, че всеки член на сайта получава клон, който може да развива произволно в дължина, както и че след време - дай Боже - ще има стотици статии на много различни теми, много компоненти, закачки, новини... Как си представяш това да се събира в меню? Сайта имитира навигацията на Norton Commander във файлова система - може да не е много интуитивна, но е точна и позволява огромно разгръщане и едновременна работа върху сайта от много хора.
Което се осъществява трудно засега - заради чисто човешки проблеми.
Между другото, логото и забавната програмка са дело на Aquila, както и две CSS теми - с него доста често се 'чуваме' на ICQ.
В понеделник сайта ще има повече неща, надявам се. Във всеки случай аз продължавам да работя по него.

чети и дишай по-леко


Цялата тема
ТемаАвторПубликувано
* Delphi site - interface Wise Guy   27.02.02 10:46
. * Re: Delphi site - interface karasko   28.02.02 12:32
. * Re: Delphi site - interface avatarx   28.02.02 16:37
. * Re: Delphi site - interface Pechenia   28.02.02 20:46
. * mdaaaaa XE   01.03.02 02:41
. * Re: mdaaaaa Pechenia   01.03.02 10:19
. * StuFF 4ove4e.... XE   01.03.02 19:14
. * Относно идеята за публикуване... PhantomAS   01.03.02 20:23
. * Re: Относно идеята за публикуване... karasko   01.03.02 20:31
. * ок Pechenia   01.03.02 20:45
. * Re: ок Kid27O1   01.03.02 22:02
. * AYYY STOP!!!!!!! XE   02.03.02 01:42
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2025 Dir.bg Всички права запазени.