Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:29 16.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Тема Проблем с часовника.нови  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано07.07.12 16:51



Windows XP SP3 инсталиран на български. Всички настройки в "Регионални и езикови опции" са на "България" и "български".
Въпреки това, часовникът ми, редовно изостава с 10 часа.
Освен това, дори да е всерен, мейл клиентът ми (Mozilla Thunderbird) ми показва, че получавам писмата с 10 часа по-рано от действителното време. Изглежда, клиентът взима часа от друго място на компютъра, а не от часовника който е на десктопа.

Да знае някой къде се намират настройките за оправянето на този проблем?

Не мисли, а чакай!


Тема Re: Проблем с часовника.нови [re: Пътyвaщия]  
Автор tuff slim (старо куче)
Публикувано07.07.12 18:33



изглежда, че си на пасифик времева зона вместо в София. Цъкни на часовника и смени зоната



Тема Re: Проблем с часовника.нови [re: tuff slim]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано07.07.12 21:33



Даже да съм обръщал внимание, че там има табчета, не съм знаел, че трябва да бутам нещо.
Да, на пасифик беше. Голямо търсене падна докато открия София...
Освен това, имаше отметка часовникът автоматично да се сверява от някакъв сървър в интернет. За това се е променял сам и клиентът ми е взимал часа от този сървър. Махнах отметката, сложих на София, сверих часовника защото се промени и да видим сега дали ще дава отклонения.
Между другото, добре ли е да е включена тази опция за автоматично сверяване в нет-а, но да е с наш сървър?

Благодаря за помощта!

Не мисли, а чакай!


Тема Re: Проблем с часовника.нови [re: Пътyвaщия]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано07.07.12 21:46



Мне. Няма никакво значение кой е сървъра - има си специален протокол, който включва и предвижда закъснението, дори сървъра да е далечен.




Тема Re: Проблем с часовника.нови [re: Naki]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано07.07.12 21:58



Аха! Клиентът вече пише точен час кога съм получл писмото.
Да сложа ли пак отметката за автометично сверяване от нет-а?

Не мисли, а чакай!


Тема Re: Проблем с часовника.нови [re: Пътyвaщия]  
Автор Naki (Company PC Guy)
Публикувано07.07.12 22:01



Най-добре да.




Тема Re: Проблем с часовника.нови [re: Naki]  
Автор Пътyвaщия (ще се върна)
Публикувано07.07.12 22:18



Ок, слагам я, а ако пак се обърка нещо, ще я махна.

Благодаря още веднъж!

Не мисли, а чакай!


Тема Re: Проблем с часовника. [re: Пътyвaщия]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано08.07.12 01:30



Няма да се обърка. Системата ще си получи точното време в GMT (като си отчете милисекундите за достигане на информацията от сървъра за време до теб), ще си прибави часовата разлика от зоната, която си задал, ще си добави отместването за лятно време, ако има такова - и ще си получиш точното време. Затова са и тези часови зони - ако се вгледаш, GMT +2 часа има няколко. Разликата е именно в лятното време - прилага ли се за дадените страни в зоната, и ако да - кои са датите за начало и край на лятното време. Така - ако пътуваш в разлчини страни, трябва само да променяш коректно данните за местоположение (часовата зона) - и ще имаш точно локално време.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.