Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:08 25.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Windows
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Проблем с кирилицата  
Автор Dexte® (smart)
Публикувано01.02.05 02:11



От както научих за кирилицата на инжинера, ползвам само нея. Обаче Windows XP и тази кирилица, не е добра комбинация при мен. Понякога, като превключвам с Ctrl-Shift и се скапва Windows-а... появява се един от онези сини екрани, като най-често грешката е PAGE_FAULT_IN_NON_PAGED_AREA. Същото се получава и при LogOff и LogOn на друг user. Най-досадното е, че се случва не всеки път и дори сега като превключвам, се ужасявам да не се бъгне пак и да трябва да пиша всичко това наново.
Дали някой от вас е имал подобен проблем и какво мога да направя?
Спестете ми съвети от сорта на "Инсталирай ФлеьТъпе"!

Phree Your Mind!


Тема Re: Проблем с кирилицатанови [re: Dexte®]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано01.02.05 02:30



Омазани драйвъри (например видео)? Недобре махнат флекс (ако си го имал преди на машината)? Проблем с паметта?

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Проблем с кирилицатанови [re: Dexte®]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано01.02.05 02:51



Ми некво специално XP ша да е. Щото на народа си му работи. Кажи повече за него.

Срещал съм подобен проблем като работех в Борг, но тва беше щото компотите от Workgroup минаха към Domain и се омазаха някои права. Иначе преди тва си работеха. А и не бяха с особено много памет.

Ама ти се съмнявам да си под Domain. Има ли някакви други особености в системата - малко памет, например?

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Проблем с кирилицатанови [re: kитaeцa]  
Автор Dexte® (smart)
Публикувано01.02.05 03:06



За омазани драйвъри... няма какво да е омазано .
ФлеьТъпе не съм го слагал никога на тази (чиста) инсталация (или каквото и да било различно от кирилицата на инжинера).
Паметта съм я тествал с MemTest+, защото първо в нея се усъмних, но няма проблеми.

А и докато се ровех в гоогле за този проблем, намерих

. Вярно, че и аз ако сменям само с мишката, това не се случва.

Phree Your Mind!

Редактирано от Dexte® на 01.02.05 03:12.



Тема Re: Проблем с кирилицатанови [re: Colombino]  
Автор Dexte® (smart)
Публикувано01.02.05 03:10



Не, не съм под Domain. А XP не е нищо по-особено от XP Pro. Вярно, че паметта е малко (128MB), но това може ли да е причината?

Phree Your Mind!

Редактирано от Dexte® на 01.02.05 03:15.



Тема Re: Проблем с кирилицатанови [re: Dexte®]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано01.02.05 03:33



Ми не знам да ти кажа.
В бачкането бях с 256 и нямах проблем преди да мина към домейн.
Един приятел има 512 и такова нещо никога не му се е случвало ( и на мен не беше с 256 ), а и аз като съм ръчкал от неговия комп не ми се е случвало. Твърде малки са ми наблюденията за да мога да кажа нещо сигурно.
Аз лично съм на 2K у нас, където ползвам най-много смяната на езика.

Ама принципно нема логика да е от паметта. Поне аз не намирам. Тва за паметта просто ми е наблюдение.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Проблем с кирилицатанови [re: Dexte®]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано01.02.05 03:49



А с кой сървис пак си? Да не би да е свързано нещо със СП2?

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Проблем с кирилицатанови [re: kитaeцa]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано01.02.05 03:58



Абе при нас си бехме с 1-цата като го имаше тоя проблем.

Аз друго се чуда във връзка с линка с блога дето го беше постнал Dexte® - абе тва XP-то май немаше internat изобщо. Ако не ме лъже паметта, де.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_

Редактирано от Colombino на 01.02.05 03:59.



Тема Re: Проблем с кирилицатанови [re: Colombino]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано01.02.05 04:08



Абсолютно си прав - нямам internat.exe. За сметка на това в нета откривам сума ти линкове, където хора с ХР го имат. Май, всъщност, си имат някакъв троянец, маскиран като въпросното ехе.
Dexte®, ти имаш ли го тоя internat.exe?
КОРЕКЦИЯ: МС казват, че си го има.

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!

Редактирано от kитaeцa на 01.02.05 04:11.



Тема Хм...нови [re: Dexte®]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано01.02.05 04:12



я опитай с

. Ползвам го от години, пак е само фонетика, само че с добавен инсталатор (затова и големината). Досега никога не ми е правило проблеми, както и работи на всички Windows версии на които съм го пробвал.

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Тема Re: Проблем с кирилицатанови [re: kитaeцa]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано01.02.05 10:56



Може да има може да няма, зависи дали се управлява през Language bar или през intarnat.exe клавиатурата.
Но как се преминава от едното към другото още не съм имал възможност да разбера.
Предполагам, че деинсталация и повторна инсталация на Language bar при спрян internat би могла да реши проблема.


Welcome to the real world

Тема Re: Проблем с кирилицатанови [re: Dexte®]  
АвторHi (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 20:04



Имам същия проблем от месец - преди месец започнах нова работа и става дума за служебния ми лаптоп. Инсталирах ХР-то (официално копие) на чисто, кирилица на инженера, последни ъпдейти на всичко ... Случва ми се 1-2 на седмица. Превключвам само с клавиатурата (Alt+Shift). Много се нервя като видя синия екран :( Реших да махна BIOS shadowing, но за съжаление BIOS-а ми е силно ограничен и такава опция няма.

И аз чакам идеи!



Тема Re: Проблем с кирилицатанови [re: Hi]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано01.02.05 20:06



Абе прави ми впечатление, че превключвате с Alt+Shift. Я го пробвайте с Ctrl+Shift?

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Re: Проблем с кирилицатанови [re: kитaeцa]  
Автор Dexte® (smart)
Публикувано01.02.05 21:57



Със Service Pack 2 съм, ама не мога да си спомня, дали и преди него имах такъв проблем.

Phree Your Mind!


Тема Re: Проблем с кирилицатанови [re: kитaeцa]  
Автор Dexte® (smart)
Публикувано01.02.05 21:59



Нямам нито процес с такова име, нито такъв file. Точно това е странното, че не е това причината явно.

Phree Your Mind!


Тема Re: Проблем с кирилицатанови [re: kитaeцa]  
АвторHi (Нерегистриран)
Публикувано01.02.05 22:25



Dexte го превключва с Ctrl-Shift
цитат:
...Понякога, като превключвам с Ctrl-Shift и се скапва Windows...



Тема Re: Проблем с кирилицатанови [re: Hi]  
Автор kитaeцa (с дръпнати очи)
Публикувано01.02.05 22:30



Да, вярно, не съм го прочел :(

Ако си пробвал всичко възможно и пак не става - RTFM!


Тема Не стоя на место!нови [re: Dexte®]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано02.02.05 00:34



Не сте прави да пишете "инжинера" без версия.

Затова ви давам последна версия. Дано имате желание да пробвате и ни върнете инфо. Пипнат е и инсталатора, и ДЛЛ-а. Деинсталацията е гарантирана. Махате стария вариянт, качвате новия. Ако не ви хареса - обратно.


http://free.hit.bg/injinera/downloads/BG_KeyboardsXP.zip



Тема Да обобщимнови [re: Dexte®]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано02.02.05 01:27



1. Наблюдавано е само на XP - катко на SP1, така и на SP2.
2. Не зависи от клавишната комбинация.
3. Най-голямата памет на която е засичано е 256.
4. Инжинера има нововъведения, но няма идея за причината на проблема и можем да предположим за сега ( до доказване на противното ), че в новите версии проблемът не е отстранен.

Ако някой се сеща още нещо да допълни.

Не знам защо ми се струва, че това ще се окаже бъг в самото XP.
Чудя се руснаците дали имат фонетична наредба. Знам, че са малко шовинисти, но ми се струва невероятно да нямат. И как ли си я слагат?

А няма ли начин ние да направим тоя dll? Да не разчитаме на разни програми с неизвестен произход. Инжинера ако иска да каже какво знае по въпроса за произхода на самия dll.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Не стоя на место!нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Dexte® (smart)
Публикувано02.02.05 01:41



Извинявам се, че не съм посочил версията: Version 1.3 December 2002
Сега задължително ще пробвам новата версия и ще дам feedback !

А от къде мога да научавам за новите версии? Този линк не можах да го намеря тук http://free.hit.bg/injinera/dloadmnu.htm или пък тук http://injinera.bgplus.com/dloadmnu.htm

Phree Your Mind!


Тема Този DLL...нови [re: Colombino]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано02.02.05 02:17



който аз предложих е "правен", но гледам че никой няма желание да пробва. А инак и всички останали също трябва да са "правени", щото пък няма и друг начин

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Редактирано от Koтapakът нa Шpьoдинrep на 02.02.05 02:18.



Тема Re: Този DLL...нови [re: Koтapakът нa Шpьoдин]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано02.02.05 02:46



Ми аз бих пробвал. Самият аз съм ползвал dll много преди Инжинера да изгрее в нета с инсталацията си ( това не значи непременно преди да се появи ). Ама аз съм на 2K и немам такива проблеми. Като почна бачкане може да ми се наложи да пробвам :-)

Тва е баси апокрифната технология! dll-ката има само една функция, която се казва KbdLayerDescriptor. Google намира само 12 различни резултата за нея! Баси тайната функция! Нали си представяш, че най-малкото в MSDN трябва да я има. После поне някой хакер трябва да я е разнищил... Всички kbd-та я имат, а някои имат и още една - KbdNlsLayerDescriptor, която се среща още по-рядко ( 5-6 общо ). Или Google напоследък не търси като преди ( имам това усещане по принцип ), или тия функции са баси мистерията.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Да обобщимнови [re: Colombino]  
АвторHi (Нерегистриран)
Публикувано02.02.05 06:41



Забравих да кажа, че съм с 512 МВ РАМ



Тема Четенето не е отмененонови [re: Colombino]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано02.02.05 09:31



Аз идея имам, понеже при мен идва доста инфо.

В INF фаила на предложения

пише подробно. Можеше първо да прочетеш.
===========================================
Наточете, тези дето имате проблема, пробвайте и кажете .


Накратко: има понякога проблеми С ПЪРВАТА ВЕРСИЯ и с инсталатора, и с ДЛЛ-а.

1. Номерата в регистрите не са ВИНАГИ свободни. Това е, ако оставиш ИЕ да ти качва поддръжка на разни езици. С езиците от ЦД-то проблем няма. ОПРАВЕНО.

2. Има жалби и отДЛЛ-а. Някои взимат класическият 20 КБ голям ДЛЛ, който върви с кирилизаторите и го слагат него вместо моя, преименуван. Инсталаторъттърси ДЛЛ само по име, не го проверява никак. ВИЕ ЩЕ КАЖЕТЕ ДАЛИ Е ОТСТРАНЕНО.

Обяснения за моите ДЛЛ-и: Първия е правен чрез ръчно пачване на оригиналния ДЛЛ за УСА от ХР-то. За последния е ползвана Ако не работи, има вече и оригинална M$ правачка (пререждачка) на ДЛЛ-и, ще се направи с нея.



Тема Новите ми версии -откъденови [re: Dexte®]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано02.02.05 10:11



меко казано, съм се измързеливил и не поддържам редовно. За тази, последната, версия не получих feedback и затова си я водя още beta, не е линквана за точене никъде. Като (ако) кажеш, че решава проблема, ще я кача за титулярна.

Поддържам хит.бг и правя (полекичка) мирър за цял свят на injinera.narod.ru, с пооправен дизайн. там ще качвам само последни версии.




Текущата ми поща е injinera(маймуна)mail15.com.
Кю 7966286



Последно съм направил досовски драйвер САМО за клавиатура с избираеми 4 кодировки, - MIK, CP855, CP866, W1251; БГС и Фонет, общо 8. Смяна - с левия ЦТРЛ. В CMD.exe, на промпта, на ХР не работи, но ако го заредиш и пуснеш досовска програма, вътре в нея работи. Пробвано с EDIT, пише на Кир. То на ХР на промпта си работи собствената клавиатура, Фонет или БДС.

Драйвера е тук, аз по негова молба го правих, той не върна възражения:
http://www.bezmonitor.com/other.htm


Моля ви да пробвате новите неща и да върнете инфо. Процеса не може да е еднопосочен - от Инжинера към вас.



Тема ОК, да разтълкуваме прочетенотонови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Colombino (ИП)
Публикувано02.02.05 12:26



Colombino:няма идея за причината на проблема
Инжинера:Аз идея имам, понеже при мен идва доста инфо.

И каква горе долу е причината ако не е тайна ( говорим за синия екран - BSOD - Blue screen of death ) ?

В INF фаила на предложения нов вариант пише подробно.

Не е вярно. Пише само:

... Емил Петков, установил, че предните ми варианти са съвместими само с езиците от CD-то, но не и с поддръжката на допълнителни езици.

Не пише нищо нито за причината, нито дали е установено че новите варианти са съвместими ( но да кажем, че се предполага имплицитно ).
Не става ясно какво се влага в 'съвместим - несъвместим', нито какво трябва да значш 'допълнителни езици' ( не от CD-то, ама никога не съм сращал подобни )

Версията на която работех беше 1.3 с размер 8K. Разбира, се кирилизатори не е имало.

Качвал съм шрифтове за много езици - японски, полски, thai, ... Aма разбира се не съм си ги смукал от пръстите, а от CD-то съм ги качвал.
И проблемите ми бяха само ако работя в Domain, но не и в Workgroup.

Снощи свалих тва ма MS ( The Microsoft Keyboard Layout Creator ):

, ама не съм го разглеждал подробно. Пък и аз няма къде да тествам за проблеми, щото при мен такак или иначе си работи. Вече не работя там където имах проблеми с фонетицата и не мога да тествам там.

П.С.

Не ставай и ти като MS и другите акули - те правят нови версии и зарязват старите неоправени. Аз например ако ще си слагам XP не искам модерната и сложна V3, а 1.4 да кажем - с оправени проблеми, но без екстри. Ти самият не си фен на новите версии и надявам се ме разбираш.

Имаш печатна грешка: в новия файл на 77 ред пише 'ulgarianBDS'.

И ние четем, нямаш патент за четенето. Имай презумпцията, че понякога и другите четат.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_

Редактирано от Colombino на 02.02.05 12:28.



Тема Полека, по-спокойно!нови [re: Colombino]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано02.02.05 14:03



Аз старите версии няма как да ги оправя, защото те щъкат из мрежата. Затова оправеното го обявявам за нова версия, с нова дата, за да се разчуе, че старата трябва да се подмени. Инжинера 2005, подобрен и оправен!

Забележките са ти ценни и ще влезат в описанието, стига да се окаже, че версията е преодоляла проблемите. Щото и при мен работи, аз нямам как да възпроизведа BSOD.


На конкретните ти въпроси: CD-то съм го гледал, оттам е ОК. Обаче, при отвяряне на сайт, IE предлага да качи поддръжка на езика "Х". Сваля го от M$ сайта. Е, става припокриване в регистрито и в един момент фонетиката спира да работи, ето я несъвместимостта. Това във V3 е много проверено, + ключовете на Датекс и БулЛет, избягнал съм припокриване. Бе ми изпратен РЕГ файл от човек, качил от НЕТ-а всички възможни езици.


Вторият проблем е DLL-а, ръчно пачнат. Затова е правено - моят INF с 20К DLL от кирилизатор, преименуван, имало е ефект. Сам разбираш, че аз чужд ДЛЛ не мога да предложа. ...но оправните си "набавят".


Просто се чака обратно инфо от човека с проблема. Ако тези РЕГ стойности с този ДЛЛ работят, (дай Боже!!!) то самата инсталация и надписите може да се оформят всякак. И нямам против да извършиш паралелно разследване по въпроса.







Тема Инжинере...нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Koтapakът нa Шpьoдинrep (Bloody Furious)
Публикувано03.02.05 00:16



една лична молба - избери си някакви по-пасващи си един на друг цветове за сайта, ако може...

There are three determined states the cat could be in: Alive, Dead, and Bloody Furious.

Редактирано от Koтapakът нa Шpьoдинrep на 03.02.05 00:16.



Тема Feedbackнови [re: Caмия Инжинep]  
Автор Dexte® (smart)
Публикувано03.02.05 02:05



Ами... супер! Ползвам ги вече 1 ден и не съм имал BSOD. Това не изключва възможността пак да се появи , но поне до момента е наред. Btw, ползвам само "BulgarianPhoneticV3 WB by Genadi Atanasov-Injinera", за останалите 2 нямам наблюдения още.

Phree Your Mind!


Тема край на бетата, стана V3.0нови [re: Dexte®]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано03.02.05 19:09



Линка от предния постинг не работи, защото махнах бетата. Тука:

http://free.hit.bg/injinera/downloads/BG_KeyboardsXP_V.3.0.zip



различава се само по писаниците - обяснения, опис на измененията.



Тема Re: Полека, по-спокойно!нови [re: Caмия Инжинep]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано22.02.05 13:44



Здравей Инжинере,
В новите версии има малка грешчица. На БДС кирилицата BulgarianBDS+V3 by Genadi Atanasov-Injinera при кирилица не пише буквата "Р" - ръто имам предвид. Просто не пише никакъв знак. На два компа съм го слагал и давата с XPsp2. Не знам дали някой ти е писал. Опитах на мейла да ти пратя ама нещо ми го върна, май си зарязал тази поща.
Поздрави и благодаря за труда ти.

Всичко е възможно


Тема Нещо при теб не е таканови [re: kkkolio]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано22.02.05 18:47



Ше видя.

Аз всъщност от доста време не мога да отворя ТОП.БГ Има ли го ТопбеГето още? Качих си новата поща на профила.

Видях, така е. Почвам работа

Редактирано от Caмия Инжинep на 22.02.05 19:45.



Тема Re: Нещо при теб не е таканови [re: Caмия Инжинep]  
Автор kkkolio ((Бай Кольо))
Публикувано22.02.05 21:50



Така е нема ТОП.БГ вече, ама ти вече си институция требва да имаш некъв мейл за обратната връзка.
Поздрави

Всичко е възможно


Тема V 3.1нови [re: kkkolio]  
Автор Caмия Инжинep (Още едно, моля!)
Публикувано22.02.05 23:35



http://free.hit.bg/injinera/downloads/BG_KeyboardsXP_V.3.1.zip

Из: Changelog.txt


V 3.1 22.февруари 2005 Решен проблем:
=======================================
На BDS подобрена клавиатура не работеше Рр
Решение: Позвам една по-стара версия на KBDBD.DLL от 10.02.2002 14:01
която не е подобрена, а само е сложена . при цифрите.
Десният Алт не се ползва.
=====================================

Подреждачката на клавиарури KLM medium не работи чисто, въпреки че дръпнах последна версия и мъчих. Затова се връщам към ДЛЛ-че правено на ръка, с ХЕКС редактор - преднадписал съм просто двубайтовите стойности.

Имало ВЕЧЕ подреждачка от M$oft. Ако някой си направи хубав, удобен DLL, да се обади, да го пуснем в действие.


Чакам отзиви.
Генади




=============================




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.