Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:28 30.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Софтуер
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Паметнови  
Автор Schmidt (новак)
Публикувано25.08.09 22:51



Паметта на компа ми свършва прогресивно, а аз дори не тегле нищо. Не знам вече какво да трия.. От 220 ГБ са ми останали 37, а намаляват с 2-3 всеки ден.



Тема Re: Памет [re: Schmidt]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано25.08.09 23:16



Имаш предвид мястото на диска, явно... Първо - отваряш експлорер (НЕ интернет експлорвра!), отиваш в папка %TEMP% и триеш всичко там. После - от интернет експлорера - отиваш на Tools > Internet Options > Delete и избираш като минимум Delete files. По-натам... десен клик на My Computer > Properties и там отиваш на System Restore, чекваш Turn off System Restore on all drives и даваш ОК. Това би трябвало да изтрие доста от диска. Е, после е добре пак да го включиш, де... После.. отиваш на

и си сваляш тази програма: TreeSize Free. Инсталираш я, и като отвориш My Computer, кликаш с десния бутон на дяла, където ти се губи място (C:, D: и т.н.) и избираш TreeSize. Ще получиш такъв прозорец



и ще можеш да видиш коя папка (и подпапките и) колко място ти заема, и да разбереш къде и защо ти се губи място от диска.


А, да... след всичкото триене - накрая изпразваш и кошчето, естествено.





____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 25.08.09 23:25.



Тема Re: Паметнови [re: Schmidt]  
Автор Orcad (регистриран)
Публикувано26.08.09 07:16



Опитай и с тази

чистачка,
Не е лоша, разгледай какво се товари и му сложи чавка.
Хем е безплатна за народа чистачката.

..........
пп
стори ми се, че комповете не са основния ти занаят


сега клик на първо, или второ огледало, източвах където решиш, инсталираш и си свиркаш

Редактирано от Orcad на 26.08.09 07:22.



Тема Re: Паметнови [re: Schmidt]  
Автор Hinko (Учащ...)
Публикувано26.08.09 09:13



И аз се "блъснах" в подобен проблем, въпреки че съм на "ти" с щайгата...

Прерових всички познати ми до момента местенца, където може да се крият излишни файлчета и накрая открих "вредителя" - програмата за видеоконтакти "ооVоо". Тя си записва в една "Cash"-директория сведения за хората с които си контактувал и разговорите с тях, но не ги изтрива при излизане - няма такава опция. Бяха набъбнали до 10 гига.
Сега ги трия поне веднъж седмично и съм ОК...

Така че прегледай си директориите една по една и какви размери имат и ще откриеш причината...



(Почти) всичко за пещерите -

Тема Re: Паметнови [re: walkman™]  
Автор fancity (непознат )
Публикувано26.08.09 18:49



Първо - отваряш експлорер (НЕ интернет експлорвра!), отиваш в папка %TEMP% и триеш всичко там Хм walkman добър съвет ли му даваш да изтрие всичко в папката ,там няма ли ъпдейти на някои програми,кодеци и рази др подобни които да му трябват.........



Тема Re: Паметнови [re: fancity]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано26.08.09 19:40



Ъпдейтите и кодеците нямат работа в TEMP. Всъщност - при нормална работа, никоя програма няма работа там. Името на папката много ясно показва за какво служи - за ВРЕМЕННО съхраняване на файлове/папки. Например, при инсталация, инсталаторът си прави негова временна папка в %TEMP%, разпакетира файловете на програмата, инсталира я (копира файловете/папките там, където е нужно, оформя съответните записи в регистъра), и след като приключи - би трябвало (ако е добре написан) да изтрие всички папки/файлове, създадени в %TEMP%. Ако там има някакви остатъци от некоректно завършили и/или недъгаво написани инсталации - по-лесно е да изтрие всичко от там, и да ги свали и инсталира отново.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Тема Re: Паметнови [re: Schmidt]  
Автор letsgoback ()
Публикувано27.08.09 00:36



Проблемът например може да ти идва от употребата на някоя програма, която копира DVD диска ти. Като например - пърлачка за дискове, или някоя видео обработваща програма.

Програмата за разглеждане на харда е напълно безплатна и лека за употреба, слагаш мишката на даден сектор и горе се появява надпис на директорията.
Свали за целта това тук:



Редактирано от letsgoback на 27.08.09 00:40.



Тема Re: Паметнови [re: letsgoback]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.08.09 00:43



Е, не е ли същото? Само дето в горното всичко е ясно изписано и подредено по... каквото искаш - име, размер, заемано на диска място... и т.н., без да правиш излишни движения с мишката. И можеш директно от прозореца на програмата да отваряш, копираш, местиш, триеш папки/файлове. Е, да - на показаната от теб картинка е по-шарено.. ама не е за работа. За украшение - може. Може би.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Паметнови [re: walkman™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано27.08.09 11:54



Не е за украшение, а е по-красива, сам изтъкваш предимството! Има голяма разлика между твоето и моето. Ти си играеш да разцъкваш, да отваряш (ДЪРВОТО). А при Scanner всичко виждаш накуп! Подозрителните размери се улавят веднага, освен това и в тях може да се гмурнеш и да манипулираш. Само с един замах на мишката обхождам всички обекти, а ти цъкаш ли...? Цъкаш. Може би си играеш на "разцъфти дръвче".

Катеричката ти ще трябва да скача от клон на клон. Почти същото като да си отворя експлорера и да подредя папките по изглед, само дето не се връщаш обратно, а търсиш възела. Програмата ти е под всякаква критика! Освен това твоето предложение изисква платена версия - $50.

Редактирано от letsgoback на 27.08.09 11:58.



Тема Re: Паметнови [re: letsgoback]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.08.09 18:26



Програми от този род не са за красота, а за вършене на работа. Инструмент, един вид. И няма никакво значение, дали мааш с обикновен чук, или с полиран чук и дръжка с дърворезба. Резултатът е все тоя - забит пирон или премазан пръст, това не зависи от чука. С твоето - опитах, ама много време се губи... Освен това - линка, който си дал - не работи.



И какви $50 те гонят бре? Това е безплатна програма. Платената е същата, ама с повече шарения, която работа не върши.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Паметнови [re: walkman™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано27.08.09 18:31



напоследък като че ми липсва жорето :)

rust in peace


Тема Re: Паметнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.08.09 21:34



О, не за дълго...



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Scanner 2.10 - download linkнови [re: walkman™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано27.08.09 23:13



Благодаря walkman за поправката на неработещият линк! Този път го коввам в MediaFire да не бяга пущината!


ДАУНЛОУД ЛИНК - ОЧАКВАЙТЕ ПО-ДОЛУ НА ТЕМИТЕ, поради грешка в пакетът.

Редактирано от letsgoback на 28.08.09 01:15.



Тема Re: Scanner 2.10 - download linkнови [re: letsgoback]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.08.09 23:45



АМи на мен що не ми бягат файловете от rapidshare а? Седят си пущините, някои - с години, ако реша да са там...

Жорко, пиле... извинявай, ама ти с всичкия ли си? Или ти се е разхлопало нещо??? Предлагаш 12.5 MB помия с какви ли не свирки, игрички и други ла*на, като ИСТИНСКАТА работеща част е 175 KB. Или си мошеник (без извинение), или съъъвсем не си в час какво предлагаш. Е, второто е по-безобидно, но не по-малко обидно; за теб и за околните. Така че - или другия път се изразявай коректно какво точно предлагаш, или си мълчи...

И можеше да кажеш на хората, че програмката освен безплатна, е и portable (е, с известни уговорки)...



Само дето е малко тъпичка, и ако я стартираш директно, без параметри - почва тъпо да сканира (май) всички налични дискове. Или поне - този, от който е пусната (нямах нерви да видя какво точно прави). А бутонче СТОП няма... И представяш ли си ко става, ако я пуснеш на 1000 GB диск?

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 27.08.09 23:51.



Тема Re: Scanner 2.10 - download linkнови [re: letsgoback]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано27.08.09 23:58



Хаха... да не говорим, че който идиот е правил инсталацията (тъпо, с WinRAR) на съществената по темата част - тотално е объркал скрипта за инсталация, и поради тази причина програмата не фигурира в контекстното меню, както си въобразява, че става. Освен това - мнооого тъпо - няма деинсталатор. А е въпрос на елементарно усилие.. няколко реда в скрипта.




п.п. А, да - не се пише "неработещияТ линк", а "неработещия линк"






____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Редактирано от walkman™ на 28.08.09 00:02.



Тема Re: Scanner 2.10 - download linkнови [re: walkman™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано28.08.09 01:12



1. Това което си отворил е програмата + две произведения от същия автор. Всичко е към 0.7 MB.

Само че за да ти е кеф и да ти дава настроение е озвучено с музика, която не отнема от дисковото ти пространство.
2. Сканира ти каквото трябва! Бутонче стоп ли ти е проблемът? Не си имал нервите да видиш какво прави? Ами сканира ти - това прави. След което твоята работа е да си намериш къде колко и какво имаш.

да не говорим, че който идиот е правил инсталацията (тъпо, с WinRAR) на съществената по темата част - тотално е объркал скрипта за инсталация, и поради тази причина програмата не фигурира в контекстното меню, както си въобразява, че става.
Съжалявам, получило се е разминаване, добре че си ти, никой до сега не е обърнал внимание. Тази грешка не е от автора на програмата, ами от този със самоделката. Има я в контекст менюто, но пътя не е същият. Ще се поправи, лесно става. Но не утре, а в други ден. Съжалявам.

Деинсталатор не е нужен!

Отново благодаря на теб, имаш изследователски нюх....



Тема Re: Scanner 2.10 - download linkнови [re: letsgoback]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.08.09 02:08



>>> Деинсталатор не е нужен!
E, тук не позна.

>>> Ще се поправи, лесно става. Но не утре, а в други ден.
А, вече е поправена. Но - не както аз искам, затова не я пускам тук. Ама не ми се занимава с нея, мойта си е по-прегледна. Е, не е моя, де - аз само я ползвам. Но - красотата и е, че няма музики и други дивотии. Чисто функционален инструмент - пускаш, вършиш работа, спираш и забравяш... до следващия път, когато ти потрябва. Нищо излишно.



И... благодари на автора за музиката - за мен е тъпо. Представяш ли си какво става, като пусна това изчадие в 3 посред нощ?

И как така никой не е обърнал внимание на кофти инсталатора? Само не ми казвай, че не ползваш контекстното меню и винаги пускаш изчадието да рови целия диск?!? Баси... или имаш много яки нерви и камара време за губене, или - мнооого малко дискче.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Scanner 2.10 - download linkнови [re: walkman™]  
Автор ЛУД ПPЪЧ (еблив смърдел)
Публикувано28.08.09 13:55



е ти си пък много претенциозен:
1. искаш да има деинсталатор
2. искаш да може да се спира сканирането
3. искаш да може да се работи през контекстно меню
4. искаш да няма музика
5. искаш да не е шарено
6. искаш да пускаш програмата в 3 през нощта

това са Шестте Неща, от които нито една руса секретарка няма нужда!

rust in peace


Тема Re: Scanner 2.10 - download linkнови [re: ЛУД ПPЪЧ]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.08.09 14:02



Ми точно затова аз не съм руса секретарка.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Scanner 2.10 - download linkнови [re: walkman™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано28.08.09 22:49



В отговор на:

>>> Деинсталатор не е нужен!
E, тук не позна.



Напротив! Та нали сам ти каза че е портейбъл и не се инсталира! Ако нещо допълнително трябва да махнеш - то е контекст менюто, за целта автора на програмата е пуснал Delete Scanner from Context Menu.reg, пък и програма като Context Menu Editor също го премахва.



Тема Re: Scanner 2.10 - download linkнови [re: letsgoback]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано28.08.09 23:06



Щом една програма е направена с _някакъв_ инсталатор - задължително трябва да има деинсталатор. И не трябва да се разчита на други някакви програми да почистят усера... А ако е напълно portable - няма нужда от инсталатор.

А за контекст-менюто... авторът НЕ е направил нищо за него. Просто е направил два файла - единият цапа регистъра, другият - чисти. В общи линии - това и само това е работата им.




А за казване - казвам, че може да работи като портативна. Но в оригиналния и вид е с инсталатор, и се инсталира (по подразбиране) в Program files. А няма кой да я деинсталира...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Scanner 2.10 - download linkнови [re: walkman™]  
Автор letsgoback ()
Публикувано28.08.09 23:49



Няма такъв закон и изискване всяка програма да има деинсталатор, независимо къде е тя, освен за тези, които цапат регистри и пръскат темпорарита. Това че е в програмс е по-добре, защото всеки който се интересува и иска да разгледа наличните програми на компютъра ще ръчка там да тъси.

Специално за Scanner в оригиналният си вид не е инсталатор! Защо лъжеш? Къде го видя?



Тема Re: Scanner 2.10 - download linkнови [re: letsgoback]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано29.08.09 00:18



Закон няма. Има "добър стил" в програмирането, има и мърлявщина. И всеки си избира колко близо до единия или другия полюс да обикаля...

А Scanner във вида, който ти даде - Е С инсталатор. Иначе какво търси папката му в %ProgramFiles%?

А дали е добре или не... може да се спори. 3/4 (поне) от нещата, които ползвам, са чисти portable програми, и съответно - няма какво да правят в %ProgramFiles%; всички те са на друг дял (за да не се пипат при формат-инстал), и при нов виндовс само копирам в %AllUsersProfile%\Start Menu (или в %UsersProfile%\Start Menu - по желание) папката с шорткъти, а за програмите, които не са напълно portable, или са, но искам да асоциирам файлови типове към тях - изпълнява се един .reg файл, който добавя необходимите записи в регистъра. И така - минута след преинсталацията, си имам 3/4 от програмите, с които работя, конфигурирани по моя предпочитан начин. Ако ги държах в %ProgramFiles% - след инсталация пак трябваше да ги влача там...



btw Леко съкратен набор такива програми си влача на флашката - за ползване на машини, където ги няма, и за същата тази процедура след инсталация на чужда машина (е, не на всеки ).

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Паметнови [re: walkman™]  
Автор Schmidt (новак)
Публикувано29.08.09 15:53



"отиваш на System Restore, чекваш Turn off System Restore on all drives"
Tutn off system restore не виждам никъде. Аз съм с Виста, може ли да е заради това? Единствената възможност като вляза там е да set-na restore point.



Тема Re: Паметнови [re: Schmidt]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано29.08.09 16:01



Е, може... Не знам кое как е при вистата. Така и не ми допадна... Сложих я, помъчих се няколко дена и я махнах. Та - да си признават вистаджиите как е там.



____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Паметнови [re: walkman™]  
Автор Schmidt (новак)
Публикувано29.08.09 16:22



Открих го, благодаря за помощта!



Тема Re: Паметнови [re: Schmidt]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано29.08.09 16:31



Е, това е добре.

Щото ние тук малко ти пооспамихме темата, де...

Сега остава да кажеш, че си оправил и проблема с губенето на памет...

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.

Тема Re: Паметнови [re: walkman™]  
Автор Schmidt (новак)
Публикувано29.08.09 17:38



Да, оправи се. Отвори се 40-50 ГБ място.

Изтрих кукита, изтрих историята на Google Chrome и направо светна.



Тема Re: Паметнови [re: Schmidt]  
Автор walkman™ (advanced lamer)
Публикувано29.08.09 17:59



Уф... тоя гугъл много спами...

Сестра ми се оплака преди време, че и намаляло мястото... баси - открих в Documents and Settings почти 15ГБ насрани от Google Earth.

____________
Библия учить нас любить ближнего своего. Кама-сутра объясняет, как это делать.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.