Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:24 16.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
*Кратък преглед

Тема ИНТЕРНЕТ ДОСТАВЧИК ЗА ОВЧА КУПЕЛнови  
Автор rst599 (свой човек)
Публикувано03.06.07 14:19



Моля кажете някой свестен интернет доставчик за интернет и кабелна заедно за района на Овча купел -София.Пък и да е по евтино.Благодарско !



Тема Re: ИНТЕРНЕТ ДОСТАВЧИК ЗА ОВЧА КУПЕЛнови [re: rst599]  
Автор jsm (непознат)
Публикувано07.06.07 13:09



Хем свестен, хем и да е по-евтино.
Аре ако намериш и мен да ме светнеш



Тема Re: ИНТЕРНЕТ ДОСТАВЧИК ЗА ОВЧА КУПЕЛ [re: jsm]  
Автор noroute2host (непознат )
Публикувано09.06.07 10:21



В коя част си....
Спектър нет е това, което ще ти свърши работа ако има покритие разбира се.
За момента има само в Овча купел 1, но ще се разпростира и до дръгите части. Сега има и промоция виж на урл-то.

http://promo.spectrumnet.bg

телефон за Овча купел: 489 0402

Обади се и научи повече.





Тема Re: ИНТЕРНЕТ ДОСТАВЧИК ЗА ОВЧА КУПЕЛнови [re: noroute2host]  
Автор dementia (непознат )
Публикувано10.06.07 10:04



Само спектър нет - не! Не го лъжи. Аз съм на NetWlan в западен парк, от този месец минаха през спектър, не знам дали са се обединили, купили са ги или каквото и да е. Знам само, че са на pppoe, с което имам огромни проблеми. Първо wireless рутера ми не работи с тяхната имплементация на pppoe, второ - налага се постоянно да го рестартирам защото по някое време спират да се отварят български сайтове (!) и като рестартираш връзката и се оправя.

Въобще, само ядове. Скоростта на Спектър не е тази която обявяват, може да се достигне (донякъде ... понякога) но основен проблем е първоначалното време за достъп, случвало ми се е да чакам от 20 секунди до 2 минути за отваряне на която и да е страница. За мой "късмет" се налага да работя сериозно точно когато имат проблеми!

Сега и аз си търся нов доставчик в Западен парк, защото NetWlan много ме разочароваха с минаването си към Спектър.



Тема Re: ИНТЕРНЕТ ДОСТАВЧИК ЗА ОВЧА КУПЕЛнови [re: dementia]  
Автор noroute2host (непознат )
Публикувано11.06.07 12:26



Не мисля, че проблема е в Спектър или в пппое-то или в каквото и да е там по преноса. В случая мисля, че проблема ти е в рутера - може би конкретната марка или модел да не работи коректно с пппое сървиз като цяло. Пробва ли да го игнорираш и да забиешкабела директно. Защотото това рестартирам рутера и се оправя какво общо има със сигнала като цяло?



Тема Re: ИНТЕРНЕТ ДОСТАВЧИК ЗА ОВЧА КУПЕЛнови [re: dementia]  
Автор Oлer Ивaнoв® (Приятел)
Публикувано12.06.07 22:00



Ако откриеш свестен- моля те, сподели!

Аз съм на същия хал като тебе след прехода, и определено не съм доволен.

Олег Иванов
Аре със здраве!


Тема Re: ИНТЕРНЕТ ДОСТАВЧИК ЗА ОВЧА КУПЕЛнови [re: noroute2host]  
Автор dementia (непознат )
Публикувано16.06.07 08:45



Грешно мислиш. Сега съм без рутер и просто е нещо невероятно ужасно ... ако нета го има въобще, е много зле. В повечето време - просто го няма. Интересното е, че до тях имам перфектен нет, от там нататък - отвратителен. И естествено, при тях "няма проблеми"



Тема Re: ИНТЕРНЕТ ДОСТАВЧИК ЗА ОВЧА КУПЕЛнови [re: Oлer Ивaнoв®]  
Автор dementia (непознат )
Публикувано16.06.07 08:56



Мисля да пробвам UnitedNet - http://unitednet.bg/ , ако не биват, ще пробвам линкос ( вече bol.bg ) , макар че към bol.bg имам доста големи резерви от преди.

Ще пиша как са UnitedNet, веднага когато мога

EDIT: отказах се. Оказа се че те също са на PPPoE и най-вероятно вземат нета от Спектрум, поне по сайта им има връзка с тях.

Редактирано от dementia на 16.06.07 10:06.



Тема Re: ИНТЕРНЕТ ДОСТАВЧИК ЗА ОВЧА КУПЕЛнови [re: dementia]  
Автор abo (непознат )
Публикувано16.06.07 20:59



Здравейте господине,

Бихме искали да се свържем с Вас, за да разберем какви затруднения изпитвате с pppoe и съответно да се опитаме да разрешим Вашия конкретен проблем.

Моля за целта да напишете по какъв начин желаете това да стане, или моля, позвънете на тел. 02 / 4890444 - 24 часова подръжка.

Аз съм ги уведомил за Вашия постинг тук и стига да разберем Вашето потребителско име, поемам ангажимент относно случая.

Поздрави,
Храбър Емилов
Администратор
"Спектър Нет" АД



Тема Re: ИНТЕРНЕТ ДОСТАВЧИК ЗА ОВЧА КУПЕЛнови [re: dementia]  
Автор 4l (влюбен)
Публикувано22.06.07 16:46



PPPoE протокола всъшност си е много добра идея. И ако на сисадмина ръцете не му растат от неподходящи места, като задника например си работи чудесно.
Прави разлика между доставяне на нет на домашен и корпоративен клиент. Спнет са си доста уважаван корпоративен доставчик, само с лановете се излагат.

Олег, аз ползвам някакъв елементарен рутър на асус - купих го за около 50 пари преди половин година, в началото забиваше всеки ден, по едно време се оправи от самосебе си. Простотията е че дифолтното 192.168.1.1 прави някакви проблеми с други подобни по мрежата. Въпрреки че няма логика. От как му измислих някакъв съвсем идиотски адрес ми се пооправи проблема, като се изключат бруталните даунтаймове като се наводнят шахтите.
Иначе спектър не са цвете за мирисане, ама имайки предвид останалите...

Надеждата умира последна...
Но все пак умира



*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.