Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:17 18.04.24 
Компютри и Интернет
   >> Доставчици на Интернет
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема CableTel - отзивинови  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано15.10.06 11:14



За интернета им става дума...очевидно в този клуб



Не съм от София, но за тях разбрах, че противно на някои други големи столични доставчици, които в провинцията са доста компроментирани, Кейбъл държи еднакво ниво на услугата навсякъде, така че мнения отвсякъде са добре дошли.
За домашна връзка за забавление и свободно време става дума, така че 256 кбпс и вътрешни адреси не е притеснително...нека ползващи да споделят как е със стабилността?



Тема Re: CableTel - отзивинови [re: Cтepн™]  
Автор fadlan_ (ISP from Varna)
Публикувано24.10.06 04:30



Бих ти споделил скромното си мнение, но неискам да цапам форума :)
Казано просто - бегаййййййййййййййй далече!



Тема Re: CableTel - отзивинови [re: fadlan_]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано24.10.06 09:50



здрасти.
Правите ме на Буридановото магаре...2 отзива, от двама човека, на които вярвам - единия е вързвай, твоя - бягай



Впрочен от Кейбъл казаха, че точно в него блок нямат абонати/кабел и ще видят дали могат да пуснат, но така и вече 5 ден не се обаждат...подозирам, че са ме отсвирили.
Иначе в този апартамент в момента има МСАТ и МНЕТ и хората твърдят, че е стабилен като наличие и скорост ИНета. Освен това няма 1-годишен договор и ако не ми хареса нямам спирачка да се махна. Ама къде? Вариантите ми са кабТВ от МСАТ + ИНет от Спинет (знаеш ми мнението за тях) или Интербилд. При това за 2 машини.
Все пак имам вариант колега да ми даде каб. модем, останал му от МНЕТ за 1-2 месечни проби, има и вариант МНЕТ да ми подарят модем, но с 12-мес. договор.

Я, да те питам нещо друго, ти поне си в час...пратих няколко въпроса на МСАТ...ето един по твоята част:
"3. Прочетох характеристиките на ползваните от Вас модеми и за всички пише, че поддържат до 31 вътрешни IP-адреса на Ethernet-порта; свободен ли съм да включа суич/хъб зад модема и да захраня 2 машини. Става дума в рамките на апартамента...моят и на детето ми компютри. Това влиза ли в обхвата на понятието "един абонамент" или в този случай дължа допълнително заплащане? И има ли разлика дали плана е някои от неограничените или лимитираните планове?"
и отговора им:
"Модемите поддържат до 16 IP адреса, които са пряко видими зад тях. Това е
съобразно стандарта, по който работят - DOCSIS. Препоръчвам ви обаче да
помислите за вариант залагане на отделен маршрутизатор, който да захрани
компютрите ви (без значение колко са на брой).
За нас не е важно колко клиентски компютъра има зад даден кабелен модем.
Според договора всеки кабелен модем има по един компютър зад него. От там
нататък какво се случва е ваша работа."

Защо ми предлагат да взема рутер, а да не ползвам 2 от IP-тата в модема им?
И защо за всичките им модели в спецификациите пише, че поддържат по 31 IP на Ethernet-порта + един на USB-порта, а те ми твърдят, че са само 16...макар, че на мен само 2 ми трябват...айде 3...в перспектива...за лаптоп.



Тема Re: CableTel - отзивинови [re: Cтepн™]  
Автор checho (новак)
Публикувано24.10.06 21:13



Ами аз не се учудвам, че чуваш различни отзиви от различни хора. Коментирали сме го доста пъти - това, което прави един клиент доволен, може да не се оцени от друг абонат, който съответно ще има други изисквания. Има един милион изисквания, които потребителите могат да си формират към доставчика си - като почнем от най-тривиалните, за безплатни ресурси, гейм сървъри, и стигнем до вариантите за плащане, сроковете, откъде минава кабелът и т.н). Клиентите са различни, нуждите им - също, а предлагането от различните фирми е също толкова различно като специфика на услугите и начина на доставянето им. Примерно ти казваш: мен ме интересува да е стабилно и да не прекъсва, не ме интересува толкова скоростта постоянна ли е; а комшията ти казва: абе ще търпя, дори и да прекъсва, важното е като го има да е бързо. Доста са различни нещата при доставчиците, които карат двама клиенти да се чувстват доволни или, съответно, недоволни.

За CableTel и MNET това, което може да куца на моменти, е спецификата на технологията. При нарушаване на мрежата на телевизора евентуално ще виждаш снежинки, и то не на всички канали, но кабелният модем не възприема с очи, които да са толерантни към "снежинките" и може да събори линка с офиса им от най-елементарно-полученото смущение. Една топлийка забита в кабела пред вас и прикриването й отгоре със скобичка сигурно е достатъчно да тръгнат загуби или изобщо да не стане uplink-a до офиса им. После, иди дири проблема.



fadlan_: ти имаш пряк интерес да го атакуваш да не се връзва към тях. Поне тъй пише в сайта ти, че имате жичка на Феликс Каниц...



Тема Re: CableTel - отзивинови [re: checho]  
Автор fadlan_ (ISP from Varna)
Публикувано25.10.06 09:46



>fadlan_: ти имаш пряк интерес да го атакуваш да не се връзва към тях. Поне тъй пише в сайта ти, че имате жичка на Феликс Каниц...

Че ни има, има ни там, но не го атакувам. Просто лично съм патил от "Кабел и Тел" и не го съветвам да си троши нервите с тях.



Тема Re: CableTel - отзивинови [re: checho]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано25.10.06 09:50



Абсолютно си прав, няма място за спор тука...просто ми се искаше малко повече мнения



Сам знаеш, че основното ми изискване е стабилността...да го има постоянно...скорости и начини на плащане не са ми приоритет.
Ясна си ми проблемите за технологията, но вече реших да бъде само 1 кабел...вече не ми се налага да върша служебни дейности в къщи (имам си 4 мбпс оптика към_където_и_да_е в службата) и за у нас останаха само клубовете, мейла, КЮто, вестниците, чата на щерката...все непретенциозни към скоростта дейности...и не ми се занимава с кабел за ТВ, с кабел за Нет...затова и не те потърсих за връзване...още повече в апартамента си има окабеляване м/у стаите и то правено с мисъл - удобно и скрито, само закачаш в антрето кабела на доставчика...помниш, че те питах дали ще ми докараш кабела откъм стълбищната площадка, а не откъм балконите.
Това за топлийките ми звучи смешен довод...дори и да има още такива бъзици...сегашната мрежа на МНЕТ там е изцяло подземна, също и на Кейбъл, ако направят отклонение към блока.
Пък щом спомена в пряк текст за оператор и конкуренция...нарочно не го споменах в предния пост, но човек, живеещ там, на който вярвам ми каза, че вие постоянно си мешате капите със Спинет, демек само се дебнете кой на кого да клъцне кабела

Редактирано от Cтepн™ на 25.10.06 09:51.



Тема Re: CableTel - отзивинови [re: Cтepн™]  
Автор fadlan_ (ISP from Varna)
Публикувано25.10.06 22:53



За Spnet - Варна може да се каже много, но в никакъв случай, че някога са си позволили да режат нечии кабел. Горното мога да изкажа не само на дълъг опит в райони в които жиците ни са една до друга, а и от това, че имам познати и приятели колкото искаш от техниците на тази фирма. Може с тях да сме конкуренти, но в подобно обвинение немога да се съглася. За адреса за който говорим сме имали няколко кражби и (доказано с отпечатъци) са от един субект живущ на ул. Желескова 16 - чечо предполаам се сеща...

Stern, btw - имам един кабелен модем под ръка, не си купувай ако си решил да ползваш Docsys за нет, само кажи и е твой. Така или иначе няма да го ползвам, а в шкафа за какво ми е. Пък може да черпиш 1 бира

Редактирано от fadlan_ на 25.10.06 23:01.



Тема Re: CableTel - отзивинови [re: fadlan_]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано26.10.06 23:09



Ами много мерси за предложението за модема, но ще сключа едногодишен договор с МНЕТ и те ще ми подарят...предишните собственици са категорични, че обещаната скорост се поддържа в него район, а за прекъсване не се сещат да е имало поне в близките 6-7 месеца...там има един тинейджър, дето е почти нонстоп онлайн и се изказа ласкаво...още повече те се местят съвсем наблизо и пак се вързват към МНЕТ...явно наистина са доволни. А аз не обичам да сменям доставчика...освен, ако не се казва Спинет


Утре ще ми е доставено и едно рутерче с 4 Ethernet-порта + 1 ЮСБ, дето така и не разбрах за какво служи...ще чета в книжката...мислех да ползвам 2 от IP-тата на модема, ама къде ли не съм дал 50 кинта...ще си сложа и рутер след модема...така или иначе след модема требе суич, та ценовата разлика вече е съвсем малка

Я кажи...пък и който е наясно, че аз за сефте слагам кабелен Нет...в момента има сплитер и единия кабел отива към ТВ, а другия е бил и сега също ще се бодне в модема...мога ли смело и безотговорно да клъцна този втория кабел преди модема, да му сложа още един сплитер и от него да захраня още 1 ТВ и от втория изход да иде в модема?
Само ще моля отговора ДА или НЕ да е в темата, а не в постинга...около седмица ще съм без Нет, но темата, клуба и автора мейл.ру ще ми ги прати на СМС



Тема DA :) [re: Cтepн™]  
Автор fadlan_ (ISP from Varna)
Публикувано27.10.06 02:11



Можеш стига да е "делител" към другия, а не ТАБ за да запази нивото



Редактирано от fadlan_ на 27.10.06 02:12.



Тема Re: CableTel - отзивинови [re: Cтepн™]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.10.06 02:57



USB порта служи за връзка с (A)DSL/Dosics устройства имащи само USB интерфейс




Welcome to the real world!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.